GİYİM

NYFW 2016 Bahar Sokak Modası

By  | 

Biz henüz sonbahar alışverişimizi tamamlamamışken dünyaca ünlü tasarımcılar modanın başkentlerinde 2016 Bahar koleksiyonlarını görücüye çıkartmaya başladılar. New York’ta başlayıp Paris’te son bulan moda haftaları podyumlardaki trendleri belirledikleri kadar hangi trendlerin sokağa kolaylıkla adapte edilebileceğinin de kanıtı oluyor. Defileye gelenlerin ne giydiğinin tasarımlardan daha çok merak edildiği bu haftaların sokak modaları kültürlere göre farklılık da gösterebiliyor.

Her daim daha zarif ve feminen tercihlerin yapıldığı Paris, çılgın renklerin çekinmeden kullanıldığı Milano ve trendler konusunda diğerlerinden sıyrılan Londra arasında New York, rahat seçimleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Michael Kors’tan Diane Von Furstenberg’e kadar sayısız tasarımcının heyecanla 2016 Bahar hazır giyim koleksiyonlarını tanıttıkları bu şehirde renkli parçalar, bohem tasarımlar, rahat ve şık görüntülere eşlik eden düz taban ayakkabılar dikkatleri çekiyor.

Athlesiure akımının dünyaya yayılmasıyla ( daha detaylı bilgi için tıklayın) daha rahat bir alana geçen moda dünyası sokak modasında da tercihleri değiştirmiş gibi görünüyor.

Kırmızı halıda ya da günlük yaşamlarında her daim şık görünmek zorunda oldukları için yeni sezon koleksiyonlarını herkesten önce görmek için sıraya giren ünlüler de kameraların ön sıraya çevrilmesine neden oluyor. Kim Kardashian’dan Julia Roberts’a kadar pek çok ismi ağırlayan New York Moda Haftası uzun süre kendinden söz ettirecek gibi görünüyor.

Kanye West - Kim Kardashian

Kanye West – Kim Kardashian

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried

Anna Kendrick

Anna Kendrick

Ciara

Ciara

Dakota Fanning

Dakota Fanning

Jamie Chung

Jamie Chung

Jessica Alba

Jessica Alba

Julia Roberts

Julia Roberts

Karolina Kurkova

Karolina Kurkova

Kate Upton

Kate Upton

Nicky Hilton

Nicky Hilton

 

Uma Thurman

Uma Thurman

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Kylie Jenner

Kylie Jenner