AKSESUAR

Bir Şal Dört Kombin

By  | 

Roma döneminde sadece erkekler tarafından daha çok mendil yerine kullanılan, Orta Asya devletleri ile birlikte orduya giren, Hermes’in yeniden yorumlaması ie 1800’lü yıllarda moda dünyasına sıçrayan şallar bugün bizi soğuklardan koruyan bir parçadan daha çok kombinimizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olarak yoluna devam ediyor.

1960’lı yılların modern detaylarla yeniden yorumlandığı 2016 İlkbahar-Yaz döneminde de şallar farklı kullanımları ile karşımıza çıkıyorlar. Peki sayısız renk ve desenle birleşen şalları kaç farklı şekilde yorumlayabiliriz ?

Audrey Hepburn with headscarf in Breakfast at Tiffanys

1. Şallar Başa

0c17c65ec7917357bec497c0c7c99b22

Bohem rüzgarların bir türlü hızını kesmemesi moda dünyasını da etkiliyor. Bu akımın etkisindeki podyumlarda öne çıkan trendlerden biri de saç aksesuarı olarak kullanılan şallar.

2. Dikkatler Omuzlarda

MSFW 2012

Omuz detayları yeni sezonda moda dünyasının gözdesi. Hal böyle olunca şalları omuza dolamak da kaçınılmaz. Serin İlkbahar akşamlarında tarzınızdan ödün vermezken stilinizi de koruyabilirsiniz.

3. Kravat Şıklığı

web-gettyimages-489654648.jpg

İddiayı sevenler için hazırlanan bu trendle maskülen akıma da ayak uydurabilirsiniz.

4. Sarıl Sarmalan 

peter-pilotto-catwalk-lfw-fall-2014-horz

Yaz öncesinde daha serin havalarda tercih edebileceğiniz  bu modelde şalınız genişçe dolayarak aksesuar detayınızla ön plana çıkabilirsiniz.