AYAKKABI

KALIN BANTLI TERLİKLERE YER AÇ

By  | 

Yeni sezonun makro trendlerinden biri de ön yargıyla yaklaştığımız kalın bantlı terlikler. Görünüşleri zaman zaman kaba olduğu için beğenilmeyen ve  sade oldukları için tercih edilmeyen yeni sezonun bu etkili oyuncularını doğru kombinlerle tamamladığınızda kafanızdaki tabuları yıkarak çok seveceğinize eminiz!

1372278077_miley-cyrus-article

2014 yılında düzenlenen Paris Moda Haftası’nda Celine’nin podyumunda karşımıza çıkan kalın bantlı, tüylü terlikler iddialı çıkışları nedeniyle ilk başlarda hafızamızda kötü izler bıraktılar. Erkek ayakkabısını andıran kalınlıklarıyla tepki çeken bu modeller, Miley Cyrus gibi ünlü isimlerin ayaklarında göründükçe gözümüze daha sempatik görünerek sınıf atladılar. Zaman içerisinde ev terliği algısından çıkarak artık bir stil unsuru olarak görülen bu modeller peşlerinde getirdikleri rahatlıkla pek çok kişinin de ayağından çıkmaz oldular.

Defilelerle gözümüzü bu kaba terliklere alıştıran, ünlülerin kombinleriyle aklımıza sokan son olarak da “ortopedik” ibaresiyle dikkatimizi çekmeyi başaran moda eleştirmenleri sevelim ya da sevmeyelim bu trendden en az bir tane tasarımı ayakkabı dolabımıza ekletecek gibi görünüyorlar. Hal böyle olunca, bu trende karşı koyamayacağımızı anladık ve gözümüze daha sempatik gelen bu tasarımların doğru kombinelerle çok da şık durabileceğini keşfettik.

İnce ayaklarda çok da şık duran modeller, özellikle Alaçatı, Bodrum gibi engebesi bol, tatil bölgelerinde rahatlıklarıyla sizi kurtarırken cesur görünümleriyle de sizi yazın en stil insanı yapacaklar. Tulum, mini şortlar ve eteklerle çok güzel durabilen bu terlikler de püf noktanın , ister taşlı olsun ister parlak, doğru modeli seçmek olduğunu unutmayın.

kombin3

Slogan Çanta: Mizu

Tulum: Mizu Collection

Terlik: Elle

kombin1

Gömlek: Mizu Collection

Şort: Vero Moda

Terlik: BCB Generation

kombin2

Bluz: Dilvin

Etek: Dilvin

Terlik: İlvi