GİYİM

90’lar Yeniden Aramızda

By  | 

Arkadaşlardan oluşan müzik gruplarının tavan yaptığı, yüksek bel pantolonların yıldız parça olduğu ve her arkadaş grubu arasında tartışmalara neden olan “Power Rangers’da Hangi Renk Benim” sorusunun sorulduğu, 80’li yıllardan sonra trendler konusunda da moda sektörüne ilaç gibi gelen 90’lı yılların ruhu yeniden aramızda!

Kokulu silgisinden kasetlerine kadar aklımızda kalan bu yıllarda moda dünyasına yön veren iki ana öğe şüphesiz ki grunge ve pop akımdı. Grunge’ın simgesi deri ceketin Kate Moss , pop müziğin temsilcisi neon ve iddialı üstlerin Spice Girls’e bütün olduğu yılların ana parçaları salopetler, yüksek tabanlı spor ayakkabılar, crop toplar, sırt çantaları ve eğlenceli denimler 2016 sezonunda sıklıkla karşımıza çıkacaklar.

90’ların Unutulmaz İkonları

Bu yılları anıp, Spice Girls gerçeğini inkar etmek olmaz. Victoria Beckham’ın siyahla beraber deriyi hayatımıza kattığı zamanlarda Mel C ve Mel B kusursuz karın kaslarını crop top’larla sergilediler.

The-Spice-Girls-1


Grunge akımın bir daha çıkmamak üzere hayatımıza girdiği 90’larda Kate Moss ve deri ceketi tıpkı Johnny Depp’le oldukları gibi ayrılmaz bir ikiliydi.


Komşu kızı lakabını hayatımızda sokan Britney Spears , “Baby One More Time” la hafızalarımıza kazındı.

a44106b412cc23d013fdc246ba89fd1e


O zamanlar ilerleyen yıllarda Depp ile sevgili olacağından habersiz olan Vanessa Paradis, maskülen duruşuyla top model basamaklarını hızla tırmandı.

vanessaparadis02

Hip-hop’un güçlendiği senelerde Gwen Stefani de şu an yeniden trend olan renkli saç modasının o zamanlarki temsilcisi gibi duruyor, ne dersiniz ?

Gwen-Stefani