GİYİM

Mizu 2015 Sonbahar/Kış: Athleisure

By  | 

1960’lı yılların romantik ve feminen kadınlarına veda etmenizin zamanı geldi zira 2015-16 sezonunda yepyeni bir akım doğuyor: Athleisure

“Spor” ve “Gündelik boş zaman” kelimesinin birleşiminden ortaya çıkan Athleisure, globalleşen dünyada gücünü kanıtlayan modern kadından ilham alıyor. Şehir temposuna ayak uydururken, sabah sporundan da vazgeçmeyen, moda konusunda abartılı seçimler yapmayan bu kadın fit olduktan sonra güzel olmak için detaylarda boğulmamak gerektiğine inanıyor.

9cf9c673c5973a18019c1c5985b30879

  Amerika’da doğan bu güçlü akım kısa zamanda normal giyim    pazarına oranla %9 daha fazla büyüyerek diğer moda başkentlerine de yayıldı. Adidas-Stella McCartney , Beyoncé-Topshop, Alexander Wang-H&M işbirlikleriyle markalar da bu akımın üzerine eğildiklerini gösteriyorlar. Bu akımın ne kadar güçlü olduğunu ise her zaman feminen tasarımlarıyla tanınan ve eşofmanla sokağa çıkan kadınları “Ortalık yerde eşofman, tayt giyen biri, hayatı üzerindeki kontrolünü kaybetmiş demektir” sözleriyle sert bir şekilde eleştiren Karl Lagerfeld’in son koleksiyonlarında sneakerlardan taytlara kadar pek çok sportif detaya yer vermesinden anlıyoruz.

Siz siz olun sayılı tasarımcılar arasında yer alan Lagerfeld’in sözlerini bile bu yumuşatan akım için dolabınızda birkaç parçalık yer açın bizden söylemesi.

Mizu-Athleisure Koleksiyonunda Sizi Neler Bekliyor?

4

Hayatın yoğun temposuna ayak uydururken kendinden vazgeçmeyen ve güzelliğin sağlıktan geldiğine inanan Mizu kadını, file detaylı tişört ve şortlarla güvenli alanında oynamayı tercih ederken feminen yanını deri detaylı elbiselerle göstermeyi tercih ediyor.
Yalın, sade kombinlerini iddialı bir parçayla tamamlamayı tercih edenlerin kısa sürede favorisi olacak Mizu-Athleisure koleksiyonunda koyu renklerin gücünden yararlanılıyor.
Aksesuar konusunda da pratik bir alan yaratan koleksiyonda sırt çantaları, spor ayakkabılar, kısa botlar ve topuklu tasarımlar kombinlerinizi tamamlamak için sırada bekliyorlar…

3
6
mizu-bluz-1205572454-6
mizu-elbise-3206252454-5
mizu-pantolon-7204562454-2