GİYİM

Bikini – Mayo Rehberi

By  | 

Nisan ayının sonlarına yaklaşmışken şüphesiz hepimiz bu yaz gideceğimiz rotaları belirlemeye başlamış , onun da ötesinde bavuluzu nelerle dolduracağımızı düşünür olmuşuzdur. 24 saatin dışarıda gezmek için az geldiği, rengarenk giyinmenin en keyifli olduğu bu dönemde en zor alışverişlerin başında gelen bikini-mayo alışverişi , vücudunuzu iyi tanıdığınızda zorluk olmaktan çıkıp büyük bi keyif haline gelebilir.

Peki 2016 İlkbahar/Yaz Döneminde Neler Trend ?

Alışverişe çıkmadan öncelikli olarak nelerin trend olduğunu bilmek ve bu opsiyonlara göre doğru seçimi yapmak gerekiyor. Şunu belirtmeliyiz ki her anlamda iddialı bir yaz bizi bekliyor! Göğüs ve sırt dekoltelerinin ön plana çıktığı 2016 Yaz döneminde tek omuz üstler strapleze rakip gelirken geçtiğimiz sezon kalıcı olacağını gösteren fırfırlar da yarışın içindeler.

Bütün bunları sollayacak bir parça var ki sanırız hemen hemen her vücut tipine uyuyor. En büyük geri dönüşlerini yaşayan mayoları dolabınıza eklemezseniz büyük bir trendi kaçırıyorsunuz demektir. Slogan ve farklı kesimlerle daha da güçlenen bu tek parça şık tasarımları hemen hemen herkesin üstünde görmeye hazır olun!

Hangi Vücut Nasıl Model Tercih Etmeli ?

Küçük Göğüs: Eğer vücut ölçüleriniz minyon , göğüs kabınızda a – b arası ise diğer vücut tiplerine göre daha şanslısınız demektir. Hemen hemen her modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Fırfırlı modeller, sırt dekolteli bikini üstleri ve destekli straplez ya da üçgen modeller sizin için ideal. Desenli ve çiçekli modeller ise en yakın arkadaşınız olabilirler.

Büyük Göğüsler: Doğru model ve renklerle göğsünüzü olduğundan küçük göstermek aslında oldukça kolay. Öncelikli olarak uzak durmanız gereken iki modeli belirtelim: Üçgen parçalar ve balensiz modeller.  Göğüslerinizi olduğundan küçük göstermek için balenli modelleri, tek askılı üstleri, tek renk tasarımları tercih edebilirsiniz.

İri Kalçalar: Diğer bölgelerinize oranla daha iri kalçalara sahipseniz bu durumda dikkatleri vücudunuzun üst kısmına çekmeniz yeterli olacaktır. 2016 Yaz trendleri arasında yer alan farklı renkli alt-üstleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bikini altınızda desenli ve fırfırlı modellerden kaçınarak ve düşük belli tasarımlar tercih etmeyerek deniz kenarında olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz.

Her vücuda uyan model: Mayo
Bikinilerin ortaya çıkması ile popülerliğini yitiren ve daha yaşı ileri kadınlar tarafından tercih edildiğine inanılan mayolar bu yaz heryerde! Moda dünyasında yeniden moda olması ile yaş aralığı düşen mayolar hemen hemen her vücut tipine uyum sağlıyor.
Geçtiğimiz yazdan itibaren dikkat çekmeye başlayan mayolar bu sene gençlerin dikkatini çekmek için sloganlarla, baskılarla ve iddialı dekoltelerle birleştiler.

Vücut tipinize göre doğru bikini-mayoyu seçmeniz için plaj giyim butiğimiz sizi bekliyor.