GİYİM

Çanlar Trençkot İçin Çalıyor

By  | 

Biraz yağmurlu, hafif soğuk günlerde dolaptan çıkan trençkotlar zamansız tavırlarını korumaya devam ediyorlar. İngiliz ve Fransız askerlerinin bekçiliğini yapan bu yağmura dayanıklı tasarımlar, İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından sert tavırlarını bırakarak moda dünyasına yumuşak ve kendilerinin bile tahmin edemeyeceği kadar kalıcı bir giriş yaptılar.

Hollywood’un da ilgisini çeken trençkotları bugüne kadar “Pembe Panter” de oynayan Peter Sellers’dan güzelliği karşısında saygı duruşuna geçtiğimiz Audrey Hepburn’e kadar sayısız pek çok yıldızın da üzerinde gördük…

Audrey Hepburn
Audrey Hepburn
Meryl Streep
Meryl Streep
Catherine Deneuve
Catherine Deneuve
Alain Delon
Alain Delon

Her sezon ufak detaylarla farklılaşarak karşımıza çıkan bu zamansız şıklığın temsilcileri, Miroslava Duma’nın kombininde olduğu gibi sneaker modelleri ile birleşince spor-şık görüntülere imza atarken , Dita von Teese’de olduğu gibi stilettolarla bir arada kullanılınca da zamansız ve feminen bir görüntü ortaya çıkartıyorlar.

kolaj1
kolaj2

2016 İlkbahar sezonunda karşımıza farklı renklerde çıkan trençotlar, 60’lı yılların feminenliğinin etkisi altında olunca onları ince kemer detaylarıyla birleştirmek de kaçınılmaz oluyor.

Gigi Hadid’den Ece Sükan’a kadar dünyanın pek çok farklı yerinden stil ikonlarının da tercih ettiği trençkotları Mizu’da keşfederek dolabınıza eklemenizin tam zamanı, bizden söylemesi.