GİYİM

Kurdele Zamanı

By  | 

Kurdele dediğiniz zaman aklınıza ilk olarak daha genç zamanlarınız ve çocukluk tercihi geliyorsa bütün bu önyargılarınızı kırmanızın zamanı geldi demektir. Zira bu önyargılarla 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda it-girl yarışında fazlasıyla geride kalırsınız.

Şu an sevimlilik sembolü olarak akıllara kazınan kurdelelerın tarihi için tozlu sayfalara başvurduğumuzda aslında onların nasıl gergin ve maskülen bir evreden geçerek bugünlere geldiğini görüyoruz. 30 Yıl Savaşları esnasında Hristiyan askerleri tarafından yakaların bir arada tutulması için kullanılan kurdeleler, Fransız asilzadelerinin dikkatini çekince Coco Chanel’in koleksiyonuna girmeleri de kaçınılmaz oldu.

Marlene Dietrich tarafından cesurca kullanılan kurdele papyonlar daha o zamandan çoğu trendin zamanın ötesine geçerek, cinsiyet kavramının da üstün geçeceğini kanıtlıyor. Süre içerisinde sadece papyon olarak kullanılmanın ötesine geçen kurdeleler ünlü tasarımcıların yeni sezon koleksiyonlarında ayakkabı detayından kemer detayına kadar pek çok parçasında bolca karşımıza çıkıyor.

Başlıksız-2

Sizi biraz lise yıllarına götürecek ama çokça da trend görünmenize yardımcı olacak kurdela detayını kullanırken aşırıya kaçmamanız gerekenleri sizin için sıraladık:

1- Kurdeleyi sezonun en popüler detayı sırt dekoltesi ile birleştirerek zarif bir görünüm elde edin.

2- Detaylarda bile kurdele sizin için fazla geliyorsa ancak yine de trendi yakalamak istiyorsanız ayakkabı ya da çanta detaylarına göz gezdirebilirsiniz.

3- Üst bölgeniz daha toplu ise bu trendi daha zayıf olan alt kısmınızda , havuç pantolonlarla kullanabilirsiniz.

4- Bilezik, kolye gibi bu yaz karşımıza bolca çıkacak aksesuarlarda da bu trendi vurgulayarak stil tamamlayacılarınızı kibar tercihlerden yana yapabilirsiniz.