GİYİM

Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir?

By  | 

Mezun olmak için o muhteşem sabah mavisini gördüğünüze, uykusuz kaldığınız tezi teslim ettiğinize göre şimdi sıra biraz daha stresli ama eğlenceli kısma geldi: Mezuniyet elbisesi. Her sene trendlere göre form değiştiren balo veya mezuniyet elbiseleri içinden en doğrusunu seçip, kusursuz bir görüntüye kavuşmak size şu an çok uzun bir yol gelse de vereceğimiz önerilerle son bir ayınızı değerlendirip en doğru kararı verebilirsiniz.

İşte ideal mezuniyet elbisenizi seçerken uygulayabileceğiniz bir kaç basit yöntem:

1. Kırmızı Halıları ve Defileleri İnceleyin
Her sene Oscar ödül töreninin başlattığı kırmızı halı rüzgarı Met Gala gibi davetlerle hızını arttırdığına göre ilham almak için bundan daha güzel etkinlikler olamaz. Tasarımcıların en son koleksiyonlarını davetlerde boy boy gösteren ünlüleri inceleyerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz! En son tasarımları ve kırmızı halı stillerini bir arada inceleyerek mezuniyetin en tarz kızı olabilirsiniz.

* Bu noktada dikkat etmeniz gereken stilini örnek aldığınız ünlü ile vücut proposyonunuzun uygun olması.

* Kırmızı halı ve defileler bize gösteriyor ki sezonun en hit trendleri parlak griler, beyazlar ve iddialı dekolteler.

2. Vücut Ölçülerinizi İyi Belirleyin
Kusursuz bir görüntüye kavuşmak için aylardır diyet ve spor yaptığınıza eminiz ancak bu iki durum beraberinde ekstra dikkati de gerektiriyor. Elbisenizin final haline ulaşmanız için maksimum iki hafta kaldığını unutmayın. Mezuniyete yakın bir zamanda yaptıracağınız tadillatlar istediğiniz gibi gitmezse mutsuz olabilirsiniz.

* Artık kilo verme değil verdiğiniz kiloyu tutma zamanı, bizden söylemesi 🙂

3. Doğru Rengi Seçin
Doğru renk seçiminin elbiseye değil sizin güzelliğinize iltifat ettirmesi gerektiğini unutmayın. Hem fotoğraflarda daha iyi görünmek hem de mezuniyetin yıldızı olmanız için göstermek istediğiniz modunuza ek olarak saç / cilt tonunuzla uyumlu tonları seçmelisiniz.

Esmerler sezonun popüler renklerinden kırmızı, turkuaz, şeker pembesini,
Sarışınlar yine 2016 ilkbahar/yaz sezonun dikkat çeken renklerinden koyu yeşili, petrol mavisini ve bordoyu,
Kumrallar kendilerine çok yakışacak fuşya, mor , lacivert ve hardal rengini tercih edebilirler.

4. Alışverişe Çıkarken Hayalinize Bir Tasarım Oturtmayın
Diktirmek için geç kaldığınıza göre çare hazır giyim olacak ancak bu noktada sağlıklı bir alışveriş yapabilmeniz için alışverişe önyargısız ve kafanızda bir tasarım olmadan çıkmanız. Bazı modellerin size yakışmayacağını düşünerek ya da tam kafanızdakini aramak bu sürecin çok verimsiz olmasına neden olacaktır.

Bütün bu maddeleri tamamladıktan sonra pratik ve şık bir çözüm arıyorsanız, Mizu.com’dan editörün seçtiklerine göz atabilirsiniz 😉

Diğer elbise modelleri için tıklayın;

https://www.mizu.com/mezuniyet