GİYİM

Sezona Giriş: 2016 İlkbahar/Yaz

By  | 

Ilık, bol güneşli ve erken kapıya dayanan bir bahar sezonu bizi bekliyor. Havaların ısınmasıyla birlikte maskülen detaylar etkisi altındaki trendler de yerlerini 1950’li yılların romantik duruşuna, 1960’lı yılların da enerjik dokusuna bırakıyorlar.

Ana trendlerde marin çizgilerin, canlı renklerin ve zarif dokuların ön plana çıktığı sezonda ara trendlerde kültürler arası detaylar, Uzak Doğu esintileri ve 70’lerin bohem duruşu kendini gösterecek.

cizgi
romantik
sekerrenkler
batik
omuz


Çizgi Israrı
Coco Chanel’in Fransız denizcilerden ilham alarak hazırladığı Breton çizgiler, yeni sezonda dolabınıza girmeye oldukça kararlı. İster marin deyin ister çizgili bu trende ait bir parçayı mutlaka dolabınıza ekleyin.

Romantik Vals
Bu sezon kibarlık göbek adımız olacak. Dantellerle ateşkes imzalayan volan detayları ve floral desenler romantik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Uçuk pembeler de şüphesiz bu trendin kalbini oluşturuyor.

Şekersizliğe Son Ver
Bahar ayları diyetle özleşse de bu sezon şeker tonları hakimiyetindeki tasarımlar irademizi zorlayacak gibi görünüyor. Pembeler, sarılar ve maviler kendilerini sevdirmek için güçlü bir yarıştalar bizden söylemesi.

Kabile Dansı
Ne kadar desen o kadar mutluluk! Afrika’nın derinlerinden gelen batik kumaşlar elbiselerden, tişörtlere bu sezon heryerdeler. Sıradanlıktan uzaklaşmak içinse moda tutkunlarını bekliyorlar.

Dekolte Omuzlarda
Sezonun ilham kaynağı 1950’lerin zarif kadınları olunca dekoltenin de boyut değiştirme zamaı gelmişti. Off-shoulder trendi hakimiyetini daha da genişleterek tasarımlarda farklı omuz formlarıyla karşımıza çıktılar. Onlara karşı koymak zor gibi görünüyor.

Mizu’dan Senin İçin Seçtiklerimiz