GİYİM

Trend Alarmı: Kadife

By  | 

Kökeni Bağdatlı tüccarlara kadar dayanan, bir zamanlar Orta Doğu’nun en asil ailelerinin tercih ettiği  hatta Osmanlı saraylarına kadar giren kadife en büyük geri dönüşünü yaşıyor. 2016 Kış koleksiyonlarında ceketlerden ayakkabıya kadar hemen hemen her detayda kendine yer bulan kadife, derinin hakimiyetini de sona erdirdi.  Defilelerde siyahın yanı sıra bordo, yeşil ve lacivertle de birleşen bu şık kumaş kısa sürede podyumlardan ünlü isimlerin kombinlerine terfi etti.

defile-hazır

Baştan aşağı kullanıldığı gibi farklı kumaşlarla da harmanlanabilen kadife; ceket, tişört ve kazak gibi tek parçalara da fazlasıyla yakışıyor. Dikkat edilmesi gereken tek nokta ise oldukça sıcak tutan kadifeyi kat kat kombinlememek.  Gündüzleri jean üzerine giyeceğiniz kadife tişörtle spor şıklığı bir adım öteye taşırken, geceleri de tıpkı Kendall Jenner gibi elbise tercih ederek tek parçada şıklığı yakalayabilirsiniz.

image

Baştan aşağı kullanmak size fazla geldiyse bu trendi detaylarda da yakalayabilirsiniz…

blog-post-yeni

Her trendi neredeyse podyumlarla aynı anda kombinlerine yansıtan ünlü isimler de bu trendi nasıl uygulayabileceğiniz konusunda size başarılı bir şekilde yardımcı olabilirler ;