GÜNDEM

2016 Met Gala Kırmızı Halı

By  | 

1971 yılından bu yana her sene New York’ta bulunan Metropolitan Museum of Art’ta düzenlenen ve moda sektörünün en büyük sosyal yardım etkinliği olarak bilinen Met Gala bu sene teknoloji temasıyla gerçekleşti. “Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology” konsepti ile ünlü isimleri ağarlayan galada gümüş detaylar, iddialı dekolteler ve beyazın hakimiyeti dikkatleri çekti .

Tasarımcıların bu geceye özel olarak sanatçıları giydirdiği kırmızı halıya damgasını vuran, ve bizim de en çok beğendiğimiz isim ise Claire Danes oldu. Zac Posen tarafından hazırlanan ve modern zaman prensesi olarak tanımladığımız elbise, karanlığa girdiği anda saçtığı ışıkla herkesin hafızasından kolay kolay silemeyeceği görüntülerin doğmasına neden oldu.

claire_danes
Claire-Danes-Light-Up-Dress-Met-Gala-2016

Taylor Swift, Beyonce, Kendall Jenner ve Rita Ora kırmızı halının yine en çok dikkat çeken isimleriydi. Bilet fiyatlarının 30,000 dolardan başladığı gece yüklü bir bağışa da sahne olmuş gibi görünüyor.


Bu yaz yolunuz New York’a düşerse, el emeği haute-couture’ün makinalaşma süreci ile beraber hızlı tüketime kayan tasarımlarla çarpışmasından ilham alan sergiyi mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.