GÜNDEM

Alicia Keys Makyajsız Gezmeye Çağırıyor

By  | 

35 yaşındaki başarılı şarkıcı yeni albüm kapağıyla beraber devrim niteliğinde bir kararla karşımıza çıktı: Makyajsız gezmek! Kadın değerinin makyajla ölçülemeyeceğinin altını çizen Keys, kaleme aldığı yazıda her geçen gün kadınların etrafta artan baskı ile birlikte kendilerini daha da mükemmel olmaya zorladıklarını yüksek sesle itiraf etti.
Okudukça hemen hemen hepimizin kendi düşüncelerimizden bir parça bulacağı yazıda cesur şarkıcı , duygularını, hislerini ve cildini daha fazla makyaj ürünleriyle saklamak istemediğini ve kadınların bundan çok daha fazlası olduğunu belirtti.

Bu teklifin , yeni albüm çekimi için beyzbol şapkası ve fularla katıldığı toplantıda fotoğrafçısı Paola Kaducki tarafından geldiğini söyleyen Alicia kısa sürede bu özgür fikri çok sevdiğini ve bundan sonra makyajsız gezeceğini belirtti.

Biz Alicia’nın başlattığı devrim niteliğindeki bu kararı çok sevdik. Zaten son iki senedir moda dünyasını etkisi altına alan androjen görünüm ve sadeleşmeyle beraber abartılı makyajlar da trendler altından kalkmıştı. Ancak bu kararı desteklemeniz için aynaya baktığınızda sağlıklı bir cilt görmeniz gerekiyor.

– Her gün düzenli olarak cildinizi yıkayın,

– Göz altlarınıza gündüz ve gece olmak üzere günde 2 kere krem uygulayın,

– Sabah evden çıkarken dudak nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın,
Tüm bunların yanı sıra cilt güzelliğinin beslenmeyle aynı paralelde ilerlediğini unutmayın.Bol su tüketiminin yanında cilde iyi geldiği bilinen avokadoyu da öğünlerinize ekleyin. Avokadonun cilt üzerindeki etkilerini bu haberimize tıklayarak daha detaylı öğrenebilirsiniz.