KİŞİSEL BAKIM

NYFW: 2016 İlkbahar – Yaz Makyaj Trendleri

By  | 

Yaklaşık 1.5 ay boyunca devam edecek moda haftalarının start’ı geçtiğimiz hafta New York’ta verildi. 2016 İlkbahar/Yaz trendlerini belirleyen defilelerde kıyafetler kadar dikkat çeken aksesuarlar ve görüntüyü tamamlayan makyajlar da ön plana çıktı. Stil sahibi olmanın yalnızca kombinden geçmediğini doğru kombinin saç ve makyajla tamamlandığına inanan tasarımcılar birbirinden ünlü makyaj sanatçılarıyla çalışarak yeni sezonun güzellik trendlerini de belirlediler.
Maksimalizmin minimalizm ile çarpıştığı 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda makyajda canlı renkler ve doğal tonlar karşı karşıya gelecek gibi duruyor. Pat McGrath’le çalışan Diane Von Furstenberg gökkuşağı tonlarındaki podyum makyajıyla hafızalara kazınırken Phillip Lim ve Monique Lhuillier gibi isimler geçtiğimiz sezonun trendi mavi farı devam ettirmeyi tercih ettiler.

Parlak ten, renkli göz makyajı ve nude tonlardaki dudak 2016 İlkbahar/Yaz sezonunun makyajı olacak gibi görünüyor. Mizu Blog olarak önümüzdeki sezon sıklıkla karşımıza çıkacak ana makyaj trendlerini sizin için seçtik
.
1. Gökkuşağı Tonları
Dianve von Furstenberg ve Derek Lam defilelerinde karşımıza çıkan kırmızı,sarı, mavi ve yeşil gibi canlı tonlar yaz günlerine çok yakışacak gibi görünüyor.

1589634_fpx
Estee Lauder – 97,99 TL

2. Parlak Ten – Doğal Görünüm
Abartıdan kaçanlar ve minimal tercihler yapanlar için oldukça cazip olan doğal makyaj trendi önümüzdeki dönemde de aramızda olacak gibi görünüyor. Ancak bu kez dikkat etmeniz gereken parlak cilt ve dudak makyajına sahip olmanız.

lancome-miracle-air-de-teint-fondoten-obrklanco365-1
Lancome – 104,99 TL

3. Kırmızı Ruj
Kırmızı ve bordo bir kere hayatımıza girdiler ve çok uzunca bir süre çıkmayacak gibi görünüyorlar. Oscar de la Renta ve Badgley Mischka gibi isimlerin defilelerinde karşımıza çıkan bu tonlara eşlik edecek bir diğer renk ise turuncu.

color-sensational-rouge-7487
Maybelline – 23,99 TL

4. Mavi Far
Mor ruj, altın rengi makyaj derken gözlerimizin mavi fara alışması pek de zor olmayacak gibi görünüyor. İlk kez 2015 sezonunda tanıştığımız bu renk, 2016 İlkbahar-Yaz sezonundaki defilelerde de kendine yer buldu. Gündüz saatlerinde abartılı olabilecek ancak gece makyajında hem farklılık yakalayıp hem de dikkat çekebileceğiniz bu renk bakalım kırmızı ruj gibi kendine kalıcı bir yer edinebilecek mi ?

note-5li-far-obrknote329013-1
Note – 29,99 TL