KİŞİSEL BAKIM

Carmen Dell’Orefice’in Güzellik Sırları

By  | 

Şu an için 50’ler 40’lar hatta 30’lar bile gözünüz korkutuyor, en büyük fobileriniz arasında yaşlanmak geliyorsa henüz Carmen Dell’Orefice’le tanışmamışsınız demektir. 13 yaşında keşfedilen, 15 yaşında Vogue’un kapağına çıkan ve bugün 84 yaşınd ” Dünyanın aktif olarak defileye çıkan en yaşlı modeli” ünvanın sahip bu güzellik abidesi ilerleyen yaşlarda nasıl görünebileceğiniz konusunda ilham kaynağı olacak, hatta bu yazıdan sonra belkide bir fotoğrafı yanınızda gezmeye başlayacak.

Carmen, 15 yaşında Vogue'un kapağında yer alarak gelecekte ne kadar başarılı olacağının sinyalini verdi.
Carmen, 15 yaşında Vogue’un kapağında yer alarak gelecekte ne kadar başarılı olacağının sinyalini verdi.

Podyumların aranılan ismi, Salvador Dali’nin ilham kaynağı olmadan önce 1931 yılında dünyaya gelen Dell’Orefice, bale sınıfı için bindiği otobüste fotoğrafçı Herman Landschoff’un karısı tarafından keşfedilen bu zamansız model Vanity Fair’den Harpers Bazaar’a kadar pek çok derginin aranılan ismi de oldu.

1958 yılında ikinci evliliğin yaptıktan sonra podyumlara veda eden Carmen, üçüncü evliliğini bitirme aşamasında paraya duyduğu ihtiyaç yüzünden modelliğe geri döndü ve tutkunu oduğu bu mesleği birdaha hiçbir erkek için bırakmadı.


Peki bugün aktif olarak reklam filmlerinde yer alan, zamana karşı koyan ve podyuma çıkan bu güzellik abidesinin sırrı neler? Kendisinde ufak bir iki müdahale bulunduğunu saklamayan bu güzel kadın , bizden duymuş olmayan ama yanaklarında dolgu var, öncelikli olarak hiçbir şekilde yaş mevzusuna kafasını takmadığı için genç kaldığının altını çiziyor. Suyun kanıtlanmış faydasının altını çizen bu güçlü kadın, cildinin az kırışmasını ise “Bag Palm” a borçlu. Süt veren hayvanların göğüslerinin çatlamaması için sürülen krem olan Bag Palm, Dell’Orefice sayesinde bugün çatlaklara ve kırışıklıklara karşı kozmetik sektöründe de kullanılıyor.

Ekran Alıntısı


İnce fiziğini yüzmeden asla vazgeçmemeye bağlayan Carmen, gençken normal hayatında abartılı makyajdan uzak durduğunu ve asla yüzünü yıkamadan yatmadığını da belirtiyor.
Bugünlerde 84 yaşında olan model, 100 yaşına kadar yaşamaya ve hayata veda edeceği gün de ayaklarında stilettolarının olmasını diliyor.

Tamam itiraf ediyoruz ilham kaynağımız genlerinden de biraz şanslı ve bugünlerde kozmetik desteği olmadan genç kalmak oldukça zor. O zaman Dell’Orefice gibi yaşlılığa karşı koymak için Mizu’da kozmetik ürünlerini keşfetmeye ne dersin?