KİŞİSEL BAKIM

Kalıcı Bronzluk Nasıl Sağlanır?

By  | 

Yaz geldi gelecek derken Haziran ayını uğurlamak üzereyiz hatta uğurladık bile. Hayalini kurduğumuz bronz tene sahip olup makyajsız da özgüvenle gezmek için zamanımız biraz daha daraldı 🙂 Bu durumda dikkat etmemiz gereken konu kısa zamanda uzun süre kalıcı bronzluğu nasıl sağlayabileceğimiz.  Kalıcı bronzluğa giden yolda size ufak 1-2 tüyomuz olacak ,

– Tatile Çıkmadan Önce Kese-Köpük Yaptırın
Güneşe çıkmadan önce sağlıklı yanabilmek adına ölü deriyi atmak çok önemlidir. Bu nedenle tatil öncesi profesyonel bir hizmetle kese ardından köpük masajıyla bütün yılın yorgunluğunu ve biriken ölü derileri atın.

– Cildinizi Fırçalayın
Bronzlaşma işlemi UVA ışınlarının derinin alt tabakasında bulunan melanin hücrelerinin uyarılmasıyla başlar. Bu yüzden hücreleri uyararak üst tabakaya doğru çıkmasını sağlamak önemlidir. Sanılanın aksine iki haftada bir düzenli olarak vücudunuza peeling yapmanız sizi beyazlaştırmaz, kalıcı bir bronzluğun temelini oluşturur. Evde hazırlayacağınız basit peeling karışımları ve peeling eldiveni ile bakımınızı evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

– Bol Bol Su İçin
Cildinizin dıştan olduğu kadar içten de beslenmesi gerekiyor bu nedenle bol su tüketimi kalıcı bronzlukta önemli rol oynuyor. Vücudunuzu içten susuz bıraktığınıda kuruyan hücreler derinizin de soyulmasına neden olur.

Ağdadan Uzak Durun
Kalıcı bir bronzluk istiyorsanız hücrelerinizi kaldırarak onların soyulmasına neden olan ağdadan bir süreliğine uzak durun. Derinizin kalkarak kuru ve kötü görünmesine neden olacak ağda yerine tatil boyunca ve sonrasında belirli bir süre epilatörden yardım alın,bizden söylemesi.

– Krem Sürmeye Üşenmeyin
Saatler süren deniz ve güneş sefasına eklenen beach party’den sonra evinize yorgun argın gelerek duş sonrasında krem sürmeye üşenmeniz gayet normal bir durum ancak kendinizi motive etmek için krem sürmediğiniz takdirde soyularak çevreye kötü görüneceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Suyla içten beslediğiniz cildinizi güneş sonrası rahatlatıcı ürünler kullanarak dıştan da nemlendirin.

Bunlara ek olarak,

  • Yüz ve vücut için farklı kremler kullanın,
  • Ne kadar koyu tenli olsanız da güneşe ilk çıktığınızda 15 SPF’den aşağı bir bronzlaştırıcı kullanmayın,
  • Dudak ve saçlarınızı da doğru ürünlerle korumayı unutmayın
  • Aşağıdaki ürünleri de mutlaka plaj çantanıza ekleyin, ürünlerin tamamını keşfetmek için buraya tıklayın.