MİZU

2013 Yaz Makyajı Trendleri

By  | 

2013 yaz makyajı seçiminde yeniliklerin ve gelenekselleşmiş alışkanlıkların yılı. Bir yandan canlı renklerle risk alınırken bir yandan bilindik hamlelerle makyajınız klasikleşecek.

2013 Yaz Makyajı
2013 Yaz Makyajı

Yok Gibi Makyaj!

Bu sene yok gibi makyaj çok moda. Günlük hayatta tercih edilebilecek bu türde biraz pudra, biraz allık yeterli. Dudaklarınıza sade bir parlatıcı sürmeyi unutmayın. Yaz makyajı trendleri bu yıl doğallıktan yana…

Kaşlarınızı Özgür Bırakın

Şekilli ama gür kaşlar moda olmayı sürdürüyor. Kaşlarınız birkaç ufak düzeltmenin ardından yaza hazır! Siz de kaş kalemi ile kaşlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Yaz Makyajı Önerileri
Yaz Makyajı Önerileri

Canlı Renklerden Korkmayın

Neon renkler bu yaz hem makyajda hem de ojede ön planda. Pembe, yeşil, turuncu, sarı gibi pek çok rengi yüzünüze taşımaktan çekinmemelisiniz. Mizu’da yaz makyajı önerileri için biraz daha detay isterseniz size bir sır, taşlarla süslenebilecek neon renkler ile alternatif bir tarz yaratabilirsiniz.

Kirpiklerinize Merhaba Deyin…

Kirpikler bu yaz varlığını yeniden gösterecek. Dolgun kirpikler, uzun ve kıvrımlı hatlar yılın modası. Gözlerinizi çok daha çekici kılacak bu ufak detaylar takma kirpik etkili maskara ile mümkün.

Klasik Detaylardan Çekinmeyin

60’ların kalın hatları bu yıl hala trend. Eyeliner ile tamamlayacağınız makyajla günün yıldızı olabilirsiniz. Unutmayın, bazı şeylerin modası hiç geçmez…

Yaz Makyajı Trendleri
Yaz Makyajı Trendleri

Dudaklar Ön Planda

Yaz davetlerinin en dikkat çekici kadınlarından biri olmak için ise bu yaz kırmızı ruj tercih edilebilir. Kırmızının canlı tonlarının yeniden moda olduğu 2013 yazında siz de biraz rimel, pudra ve kırmızı rujla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz Kapağının Altı Da Var!

Yaz makyajı nasıl olmalı diye sorduğumuzda yanıt aynı…. Makyaj uzmanları hatırlatıyor, gözünüzün üst kapağı olduğu gibi altı da var. Göz altına sürülecek ince bir kapatıcının ardından koyu tonlarla kirpik arkasına bırakılacak gölgeler bu yıl çok moda. Siz de gözünüzün alt kapağını renklendirerek yılın yaz trendini uygulayabilirsiniz.

Güne Mavi Bakın, Kahverengiyle Hüzünlenin

Renkli gözlü kadınların canlı renklerle makyaj yapma alışkanlığı bu yıl tüm kadınlara geçecek… Mavi renk göz makyajı, yılın en belirgin trendi. Göz kapaklarına uygulanacak mavi bir farla fark yaratmak elinizde. Akşam için ise kahverengi tonlarıyla bakışlarınızı daha etkileyici kılabilirsiniz. Gece makyajında kahve tonları bu yaz çok moda.