MİZU

2013 Yazının Takı ve Aksesuar Modası

By  | 

Kışın soğuk günlerini nihayet atlattık ve rengarenk çiçekleriyle, içimizi ısıtan havasıyla bahara kavuştuk! En sonunda güneş bize gülen yüzünü gösterdi bizde bahara uygun daha ince kıyafetler, şık babetleri ve tabii ki rengarenk takı modellerini de sokaklarda görmeye başladık.

Yaz kombinlerinde olmazsa olmaz olan güneş gözlükleri, her zamanın modası saat ve bu yaz saatlerin yanından ayrılmayan rengarenk bileklikler… Aksesuarlarınızla bir adım öne geçmek istiyorsanız bu yazımıza bir göz atmanızda fayda var 🙂

Gözlük Modası

Geçen yaz başlayan neon renk modasının yansımalarını bu sene de görmeye devam edeceğiz gibi görünüyor. Bu yazın tek farkı ise neon sadece aksesuarlarda değil t-shirt, şort ve bikinilerde de hayatımıza giriyor. Neon saatlerin cafcaflı görüntüsü yanında kullanacağınız daha sade bilekliklerle biraz yumuşuyor. Yine de ben klasikten vazgeçmem diyorsan gold renklerin hakimiyetine kendini teslim edebilirsin. Tabii ki yine bilekliklerle saatlerin yanını süslemek şartıyla. Gold ve metalik saatlerle özellikle kurukafaların sıkça kullanıldığını göreceğiz. Bir çok modeli olan kurukafaların özellikle renkli taşlarla süslenmiş olanları bizim favorilerimizden. Saat modellerinde bu yaz çeşitlilik oldukça fazla olacak, çünkü yine geçtiğimiz bahar aylarında hayatımıza giren deri bileklikli saatler kırmızı, taba, yeşil gibi farklı renkleri, zımbalı süslemeleriyle baştacımız olmaya devam ediyor. Bu saatleri boncuklar yerine ojelerinizle kombinleyerek kullanmanız size sade bir şıklık kazandıracaktır.

Yazın en çok kullandığımız ve stil adımlarında sizi öne çıkaracak olan bir diğer aksesuar ise tabii ki gözlük! Gözlük alırken şıklığına dikkat ettiğiniz kadar sağlıklı ve kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Çünkü güneşi gözlere zarar veren ışınlarından korunmanın en kolay ve en şık yolu güneş gözlükleri!

Saat Modası

Bu yıl neler moda derseniz wayfarer gözlükler yine çokça görülecek! Ancak bu yıl renkli ve geometrik desenli wayfarer gözlükler daha önde. Bu yaz çok fazla değişik formlarda gözlük görmemiz mümkün olacak gibi çünkü tasarım gözlükler cesaretli bayanların yüzünde bir başka görünecek! Şaşaalı takıların gözlüklerle kombinlenmesi de bu yıl oldukça gözde! Gözlüklerde renk geçişleri, yuvarlak ve kemik modeller stil alarmı veriyor. Hollywood ünlülerinin yeni gözdesi olan yuvarlak çerçeveler özellikle küçük yüzlü kadınların kurtarıcısı olacak bu yaz!

Mizu Takı

Sizde yaz modasına ayak uydurmak için şimdiden alışverişe başlayın! Trendleri bütçenizi fazla zorlamadan takip etmek için mizu‘ya göz atın!