MİZU

2014 Bahar ve Yaz Ayakkabı Modasında Neler Oluyor?

By  | 

Moda haftaları birbiri ardına sıralanırken ayakkabılar da farklı stilleri ve yeni dokunuşlarıyla görücüye çıktı. Farklı modelleri ve yepyeni tarzlarıyla podyumları renklendiren ayakkabılar bahar ve yaz döneminde sokakları da renklendireceğe benziyor.

Her kadın için ayrı bir yeri olan ayakkabılar yine en güzel halleriyle aklımızı başımızdan alacak gibi 🙂

Başkalaşan ayakkabı modasıyla dikkat çekmek isteyen kadınlar şu sıralar devam eden defilelerden bolca ilham alabilir ve moda yarışında öne geçebilirsiniz.

Farklı modellerini görücüye çıkaran markalar ve tasarımcılar şimdiden renkli bir yazın sinyallerini veriyor. Trendlerde de bambaşka bir hava yaratacak modeller bu yaz sezonunda ayakkabılarda da dikkat çekiyor.

2014 ayakkabı modası

Bu yazın en çok göze çarpan modeli ise terlikler!!!
Evet yanlış duymadınız, 50’lerde Marilyn Monroe ile tavan seviyelerini yaşayan, 90’larda adından sıkça söz ettiren terlik modelleri biraz daha başkalaşarak yine 2014 yazında bizlerle olacak!

Yalnız bir farklı; bu yaz daha çok bottie tarzında arkası açık ya da burnu ve arkası açık modeller oldukça revaçta. Bu da belki de bot modasını yaza taşımanın ilk adımı olarak sayılabilir. Bu yaz etkilerini görmeye başlayacağımız ve özellikle seneye çokça söz edilecek olan bot modasını şimdiden aklımızın bir köşesinde tutmakta fayda var.

terlik modası

Bir başka retro hava da yine sivri burun ayakkabılarla dünyamıza giriyor. Sadece stilettolarda değil babetlerde ve sandalet tarzı arkası açık ayakkabılarda da sivri burunlar dikkat çekecek!

Renk olarak yine metalik dokunuşlar etkisini sürdürüyor. Bu yazın bir başka dikkat çeken detayı ise bilekten bağlı ayakkabılar olacak. İster sandalet olsun ister ayakkabı bilekten bağlı ayakkabılar ve bolca bağcık olan modelleri göz önünde olacak! Yazın vazgeçilmezi sandaletler bu yaz çok daha şık, çok daha gösterişli…

dolce-gabbana-ayakkabı

Bu sezon podyumları sallayan bir başka detay ise ilginç topuklar… Mimariden esinlenerek yapılan, bir tarzı ve dokusu olan topuklar dikkat çekmek isteyen cesur hanımları bekliyor olacak!