MİZU

2014 New York Moda Haftası Sonbahar Trendlerinin İpuçlarını Verdi

By  | 

2014 New York Moda Haftası 6 Şubat’ta başladı ve moda başkentleri için hızlanan moda maratonunda keskin bir viraj olarak moda meraklıların takvimlerinde işaretlendi. mizu, New York Moda Haftası 2014 trendlerini sizler için derledi.

Ünlü tasarımcıların imzalarının bulunduğu koleksiyonlar birbiri ardına sunulurken nostaljik trendlerle birlikte modern çizgilerin kombinlenmesi dikkat çekti. 2014 sonbaharının trendlerini belirleyen 2014 NY Moda Haftası minimal tasarımlarla ilgi odağı oldu.

New York Moda Haftası Makyaj Trendleri:

Kozmetikte mor renkler bu sonbahar çok trend olacak. Menekşe renklerin gözleri renklendireceği sezonda geriye doğru toplanmış saçlar ve topuzlar sıklıkla kullanılacak. Elmacık kemiklerinin öne çıkarılacağı makyaj stillerinde gözde siyah eyeliner önemini koruyacak. “Berry stained lips” trendi sonbaharda da öne çıkacak ve dudaklarda koyu tonlar makyajda modayı takip edenlerin gözdesi olacak.

New York Moda Haftası Makyaj Trendleri
New York Moda Haftası Makyaj Trendleri

New York Moda Haftası Trendleri:

Dantel ve lazer kesimler

Tadashi Shoji tasarımları kadar Carmen Marc Valvo çizgilerinde de kendine yer bulan dantel ve lazer kesim sonbaharda vitrinlerde sıklıkla görülecek.

2014 New York Moda Haftası
2014 New York Moda Haftası

Bordo ve Gri Renk

Son birkaç sezondur özellikle çanta ve ayakkabılarda gördüğümüz bordo renk sonbaharda da çok moda olacak. Hem kadın hem de erkek koleksiyonlarında rastlanan bordo Nicholas K, Bespoken, David Hart ve Bosideng tasarımlarında vardı.

Grinin de neredeyse her tasarımcının koleksiyonunda yer aldığını belirtmeliyiz. Renkli aksesuarlarla süslenen gri özellikle Prabal Gurang, Jason Wu ve Alexander Wang tasarımlarının öne çıkan rengiydi.

New York Moda Haftası 2014
New York Moda Haftası 2014

Ekosenin Modası Geçmiyor

 Ernest Alexander, Timo Weiland ve Lucio Castro tasarımlarında yer alan ekose desen sonbaharın vazgeçilmezlerinden olacak. Marc by Marc Jacobs, Richard Chai Love ve Novis imzalı kıyafetlerde de göze çarpan ekose modası geçmeyen desenlerden…

New York Moda Haftası Trendleri
New York Moda Haftası Trendleri

Bol Kazakları Dolaplardan Çıkarın!

2014 sonbaharında bol kazak yeniden moda olacak. Vera Wang, Marc by Marc Jacobs ve Michael Kors moda haftasında bol kazakları eteklerle kombinleyerek yeni bir trendin alarmını verdi.

2014 Sonbahar Trendleri
2014 Sonbahar Trendleri

Altın Rengi ve Kürk Kombini Podyumdaydı

Altın rengiyle kürkün kombini de NY Fashion Week 2014’ün dikkat çeken trendlerindendi. Badgley Mischka’nın istisna olmadığı defilelerde şapka, ceket ve elbiselerde yer alan kürkler sonbaharda vitrinlerde çok yer alacak gibi… Defilelerde gördüğümüz kadarıyla yalnız kıyafetlerde değil tırnaklarda da bu yıl gold detayları bolca göreceğiz.

2014 Sonbahar Kürk Modası
2014 Sonbahar Kürk Modası

Kabile Kültürü Sokağa İnecek

Güney Afrika kabile kültüründen izler taşıyan tasarımlar New York Moda Haftasının yeniliklerinden biriydi. Maksi elbise ile kombinlenen bu etnik desenler sonbaharda şehre inecek.

Monochrome ile Zıtlıkların Uyumu!

Siyah ve beyazın zıt uyumu Victoria Beckham’ın koleksiyonunun başrolündeydi. Asaleti sergileyen bu tasarım sonbaharda dolaplarınızda yer alacak.

NY Moda Haftası
NY Moda Haftası

2014 New York Moda Haftası trendlerini değerlendirerek şimdiden sonbahara hazırlanmaya ne dersiniz?