MİZU

2014 Yaz Makyaj Trendleri

By  | 

2014 yaz makyaj trendleri bizleri renkli bir yazın beklediğini ilan ediyor. Renkli farlar, eyeliner ve rujlar ile bu yıl yüzler çiçek açacak.

Ten makyajının bir adım geri gittiği, yüz hatlarını belirginleştirmenin dışında yanaklarda belirginliğin söz konusu olmadığı 2014 yaz makyajı renklerle başrolü dudak ve gözlere bırakıyor.

Dudaklarda baskın renk turuncu… Gloss rujlar kadar matların da ağırlığının hissediğildiği 2014 yazında turuncu rujlar kadınların gözdesi olacak.

2014 Yaz Makyajı
2014 Yaz Makyajı

Gözlerde ise farklı trendlerin izlerini görmek mümkün. Fresh gözlerin hakim olacağı yaz boyunca en sık tercih edilecek ürünlerden biri beyaz göz kalemi.

Beyaz Göz Kalemi
Beyaz Göz Kalemi

Kirpiklerde yoğunluğun hissedileceği yaz boyunca akma ihtimaline karşı waterproof yani suya dayanıklı makyaj malzemelerinin tercih edilmesinde fayda var.

2014 Yaz Makyaj Trendleri
2014 Yaz Makyaj Trendleri

Renkli farklar da yazın trendlerinden biri olacak. Özellikle kobalt mavi bir far her kadının makyaj çantasında yer almalı.

2014 Göz Makyaj Trendi
2014 Göz Makyaj Trendi

Beyaz ve neon renklerdeki eyelinerlar da kadınların gözlerine yaz boyunca renk katacak.

Neon Eyeliner
Neon Eyeliner

Kaşlarda ise metalik vurgu ön planda. Gold ve gümüş renk kaşlar podyumlarda oldukça trend fakat bu modanın sokağa ne kadar yansıyacağı henüz soru işareti…

Gold Kaş Trendi
Gold Kaş Trendi

Klasiklerden vazgeçmeyenlere de bir müjdemiz var, kedi makyajı olarak bilinen siyah ağırlıklı göz çerçevesi de bu yaz çok moda. Akmayan makyaj malzemeleri tercih etmenizi bir kez daha hatırlatarak 2014 yaz makyaj modası ile rengarenk bir yaz geçirmenizi diliyoruz.