KİŞİSEL BAKIM

2016 Sezonuna Bakış

By  | 

Bu sezonun anahtar noktaları: Büyüleyici bakışlar, koyu dudaklar ve kusursuz bir ten. Podyumlarda öne çıkan en dikkat çekici makyaj trendlerini sizin için sıraladık.
Hazırlayan: Buse Öztürk
(www.chunlibeauty.com)

smokey-eye-cover2


1. ETKİLEYİCİ BAKIŞLAR
Dolgun, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip bakışlar sonbahar makyajının en çok tercih edilen trendlerinden biri. Kirpiklerinizde bu etkiyi yakalamak için maskaranızı iyi seçmeli ve doğru bir şekilde uygulamalısınız.

Maskara uygulamanın püf noktası;
* Başınızı hafifçe yukarı kaldırıp düz bir şekilde önünüze bakın. Ardından göz kapağınızı elinizle hafifçe yukarı kaldırıp kirpik dibinden başlayarak maskarayı sağa sola hareketlerle kirpik ucuna kadar uygulayın.. Bu işlem kirpiklerinizin daha yoğun görünmesini sağlar.
* İlk katı uyguladıktan sonra bir süre bekleyip ardından 2. katı geçin. Bu sayede topaklanmanın önüne geçmiş olursunuz.
* Son olarak gözünüzü kapatıp dıştan ince bir kat uygulamayı unutmayın.

9a30059b2d3613376beff35205f7b170

2. DOĞAL KAŞLAR
Yüzün en karakteristik bölümü olarak kabul edilen kaşlarda kalınlık ve belirginlik devam ediyor. Yüzü daha dinamik ve çekici göstermek için kaşları doğru şekilde şekillendirmek önemli.

Kaşlarınızı doldurmak ve yüzünüze göre şekillendirmek istiyorsanız cilt tipinize uygun bir ürün seçmenizde fayda var.
Kuru ciltliyseniz kaş kalemi,  yağlı bir cilde sahipseniz kaş farı tercih etmelisiniz.

fall-2012-makeup-trends-brown-smokey-eyes-burberry
purple-lips-on-the-runway-800x1201

3. GÖZLERDE KAHVERENGİ VE KIZIL ETKİ
Sonbahar makyajında gözlerde kahverengi ve kızıl tonları hakim. Kahverenginin tonlarıyla degrade geçişler yapılmış göz makyajı ile sıcak bir görünüme sahip olurken  kahverengi tonlarında göz kalemi ya da eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirilebilirsiniz.

4. DUDAKLARDA KOYU RENKLER ​
Kırmızı ve bordo tabii ki Sonbahar makyajının vazgeçilmezlerinden. Ancak 90’lar modasının geri dönüşü ile koyu kahverengi ruj trendi de bordo ve kırmızı karşısında boy gösteriyor. Bordo kadar cesur bir renk kullanmaktan çekinen ancak koyu rujla makyajını tamamlamak isteyenlere iyi bir alternatif.

Koyu renk ruj sürmeden önce ruj rengine uygun bir dudak kalemiyle dudaklar çerçevelenmelidir.  Böylece hem dudaklar daha pürüzsüz görünecek hem de rujun kalıcılığı artacaktır. Bu arada koyu ruj tercih edecekseniz göz makyajınızı hafif tutmanızı öneririz.

anodetonoonebackstagespringsummer2012mbfwa2

5. KUSURSUZ TEN
Koyu rujlar cildinizdeki bütün kusurları ön plana çıkarır. Bu sebeple Sonbahar makyajınızda koyu ruj tercih ettiyseniz ten makyajına da önem vermelisiniz. Kusursuz ten makyajı için;
İlk Adım; Pürüzsüz ve kusursuz ten makyajının ilk şartı, bakımlı bir cilt. Bunun için makyaj öncesinde cildinizi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz.
İkinci adım; Cildinizi makyaja hazır hale getirdikten sonra cilt renginize uygun fondöten ve kapatıcı uygulamalısınız.

İpucu: Fondöteni yüzünüze noktalar halinde uygulayın ve fondöten fırçası ile tüm cilde homojen bir şekilde dağıtın. Cildinizde yoğun bir maske etkisi yaratmaması için fondöteni uygun miktarda kullandığınızdan emin olun. Kulak ve burun kenarlarına da uygulama yapmayı unutmayın!
Üçüncü adım: Fondöten sonrasında transparan pudrayla ten makyajınızı sabitleyin.