MİZU

Argan Yağı Mucizesiyle Tanıştın mı?

By  | 

Doğal bakım ürünlerinin popüler olmasıyla birlikte rakiplerini hızla geride bırakan Argan yağı, her geçen gün etki alanını arttırıyor. UNESCO tarafından koruma altına alınan Argan ağacının meyvesinden elde edilen yağ,  içinde Omega 6, Omega 9 ve güçlü anti-oksidanlar barındırıyor.

125 ila 145 yıl arasında yaşayan ve her zaman yeşil kalan bu çok özel ağaçtan elde edilen yağ, anti-oksidanların yanı sıra içinde barındırdığı E-vitamini sayesinde yenilenmesine yardımcı olarak, yaşlanmanın önüne geçiyor. Deriyi nemlendirerek, kurumanın önüne geçen Argan, dezanfektan özelliğine de sahiptir.

Argan Yağının Saça Sağladığı Faydalar

Nemlendirme özelliğine sahip Argan yağı, düzenli olarak kullanıldığında saç derisini nemlendirerek kepeklenmenin ve kaşıntının önüne geçer. İçinde barındırdığı vitaminler sayesinde kırıkları iyileştiren bu yağ saçınızın daha gür ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Saç Tipinize Göre Uygulayabileceğiniz Ürünler mizu’da

Yağlı saçlara sahip olmak zaman zaman sizi zorluyor olsa da saç deriniz kendisini beslediği için şanslısınız demektir. Şık yağlanan saçlara sahipseniz banyon sonrasında Nashi Argan Saç Bakım Kremini uygulamanız yeterli olacak demektir. Argan yağını, şampuanınızı duruladıktan sonra ıslak saçınıza diplere değdirmeden uygulayın ve kısa bir süre sonra durulayın.

nashi-argan-sac-bakim-kremi-obsacnashi8025026006487-1

Yıpranmış ve kuru saçlara sahipseniz etkisi daha geniş olan Nashi Argan Saç Şampuanını kullanabilirsiniz. Banyo esnasında saç diplerinize masaj yaparak uygulayacağınız şampuanı daha iyi etki etmesi için durulamadan önce bir süre saçınızda bırakın. Doğal elementlerle desteklenen şampuan yoğun işlemden dolay hasar gören saçlarınızı kısa sürede eski sağlığına kavuşturur.

nashi-argan-sampuan-obsacnashi8025026006463-1

Boya nedeniyle kuruyan saçlara sahipseniz Argan yağının serumundan yapılan 30 günlük kuru uygulayabilirsiniz. Nashi Argan Capixyl 30 Gün Saç Serumu, saç köklerine direkt etki ederek yenilenmesi için uyarır. Uzayan saç kökleri, saç derisine daha iyi tutunur ve güçlenmesi için gerekli zemin oluşur. Saç sağlığını kazandıktan sonra köklerindeki yenilenme ve uzama hızı artar.Yılda 2 defa (ilkbahar ve sonbahar) uygulandığında tekrarlayan ve inatçı saç dökülmeleri üzerinde kalıcı etki sağlar.

nashi-argan-capixyl-30-gun-sac-serumu-obsacnashi8025026007460-1

mizu bakım önerisi: Düzenli bakım yapmak için fırsatınız yoksa, evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz kısa kürle saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Saç diplerinize masaj yapın ve onların nemlenmesini sağladıktan sonra saçınızı havluyla sararak yarım saat bekleyin. Saçınız yağı iyice emdikten sonra ılık suyla durulayın. Ayda bir kere tekrarlayacağınız bu bakımla kısa sürede daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.