KİŞİSEL BAKIM

BEACH MAKYAJINIZ NASIL OLMALI?

By  | 

Temmuz gelip çattığına göre sahil kenarında ya da havuz başında geçirilecek saatler de uzadı demektir. Hafta sonu kaçamağı ya da uzun soluklu bir tatilde zamanınızın çoğunu geçireceğiniz bu yerlerde güzel gözükmek de en doğal isteğiniz olabilir. Beach makyajında unutmamanız gereken, trendlere uymak adına abartılı bir makyaj yerine klasiğe kaçarak daha sade, kendi güzelliğinizi ön plana çıkartacak doğal bir görüntü elde etmek.

Şeftali ve bronz tonlarla doldurmanız gereken makyaj çantanızda öncelikli olarak su geçirmeyen ve SPF korumalı ürünler yer almalı. Ağır tonlardan, abartılı kapatıcılardan ve baskın tonlu rujların asla girmemesi gereken bu çantanıza eklemeniz gereken tek şey ise doğal gülüşünüz ve özgüveniniz.

Mizu.com’un makyaj çantasıda neler var?

SPF kapatıcı: Hassas bir cilde sahipseniz ya da cildinizde lekeler varsa güneşe çıkmadan 10 ila 20 arasında koruma faktörüne sahip ince kapatıcıları tercih etmelisiniz. Kapatıcınızın uzun süre dayanmasını istiyorsanız baz olarak güneş kreminizi uygulamayı deneyebilirsiniz.

Max Factor Face Finity Fondöten  - 37,95 TL
Max Factor Face Finity Fondöten – 37,95 TL


Waterproof maskara: Göz farı ve kalem beach için çok abartılı görüneceğinden bizim tercihimiz su geçirmeyen rimellerde yana. Kirpik kıvırıcı ile belirginleştireceğiniz kirpiklerinize rimel sürerek gün boyu taze ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Maybelline Volum Express Falsies - 19,95TL
Maybelline Volum Express Falsies – 19,95TL

Açık renkteki allıklar: Rimel ve kapatıcı sizin için yeterli değilse ve hala çok bronz olduğunuza inanmıyorsanız çantanızın bir köşesinde allıklara yer verebilirsiniz. Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar, güneşten sağlıklı bir şekilde yanmış bir görüntüye ulaşmanızı sağlayarak doğal çizginizi koruyabilirler.

Estee Lauder Pure Color Blush - 112,95TL
Estee Lauder Pure Color Blush – 112,95TL

Parlatıcılar: Eğer sabah denizde akşamüstü beach partide olmayı sevenlerdenseniz açık tondaki parlatıcılar en yakın arkdaşınız olacak demektir. Rimel ve allığınızı parlatıcınızla tamamlayarak beach’in en doğal ve en güzel kızı olabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Christian Dior Addict Lip Maximizer Dudak Parlatıcısı - 94,95TL
Christian Dior Addict Lip Maximizer Dudak Parlatıcısı – 94,95TL