MİZU

Biricik Annelerimize En İçten Sevgilerle…

By  | 

Bizi hayatla tanıştıran, ilk adımlarımızdan itibaren her zorlukta yanımızda olan, tüm sorularımıza yanıt bulan, karşı gelişlerimizde ve her pes ettiğimizde bizi ayakta tutmayı başaran annelerimiz…

Hayatın vazgeçilmezi olan annelerin çocuklarına karşı bitmez tükenmez sevgisini ne yapsak ödeyemeyiz belki ama yılda bir kez tüm dünyada karşılık bularak Anneler Günü ile yüzlerindeki o heyecanı ve mutluluğu yakalama fırsatımız olabilir. Peki her mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan günü nasıl ortaya çıktı?

Mizu Anneler Günü

ABD’li bir kız çocuğu olan Jarvis annesini o kadar çok seviyordu ki 1907 yılında annesinin ölümü üzerine her yıl annesini arkadaşlarıyla birlikte anmaya başladı. Kısa sürede eyalet kilisesini bu anma gününü gelenekselleştirmeye ikna eden genç kadın annesinin ölüm yıldönümüne denk gelen mayıs ayının ikinci pazar gününü önce Philadelphia’da daha sonra tüm dünyada kutlanan Anneler Günü olarak tarihe geçti.

Ülkemizde de 1955 yılından beri kutlanmakta olan Anneler Günü bazen üzdüğümüz, kırdığımız ama her zaman çok sevdiğimiz annelerimizi bir gün olsun içten bir mutluluk hediye etmemiz için bir fırsat sunuyor. Bir öpücük, onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan kısa bir not ya da o çok istediği yüzük… Anneleri mutlu etmenin bir çok yolu var. Siz bu yıl annenize ne hediye etmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa hala kararsız mısınız? O zaman mizu’nun birbirinden farklı Anneler Günü hediyelerine göz atmanızda fayda var.

kalbim-annemle-kolye-9473

Ne alacağına karar veremeyenler ve kalbinden geçenleri bir çırpıda anlatmak isteyenler için anne çocuk figürleriyle bezeli ya da annem yazılı birbirinden şık kolyeleri tercih edebilirsiniz. Mesela Annem ve Ben Pırlanta Kolye ya da sadece mizu’da bulabileceğiniz Kalbim Annemle Kolye şık bir tercih olabilir.

Benim annem her zaman misler gibi kokar diyor ve ona kokusuyla baş döndüren bir parfüm hediye etmek istiyorsanız Bvlgari Jasmin Noir ya da Burberry Classic Woman parfümlerini tercih edebilirsiniz. Bakımlı annelere sunabileceğiniz yüzlerce farklı cilt bakım ve kozmetik ürünü ile sizde annenize küçük bir jest yapabilirsiniz.

bvlgari-jasmin-noir-bayan-parfum

Annenize duyduğunuz sevgiyi anlatmaya ne kelimeler ne de hediyeler yetebilir ama yılın tek bir günü onların gözlerindeki ışıltıyı görmek dünyadaki her şeye değer.

Sizin için seçtiğimiz diğer Anneler Günü hediyelerini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

https://www.mizu.com/anneler-gunu

Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun!