GİYİM

Bohem Yolculuk: 70’li Yıllar

By  | 

Özgür, asi ve alabildiğine rahat… 20. yüzyılın Paris’inde burjuvaların yaşamına tepki olarak doğan ve pek çok sanatçı, ressam, yazar tarafından bir yaşam haline gelen bohem yani tasasız yaşam yeni sezonda moda dünyasının en büyük ilham kaynaklarından biri.

Üst sınıf zümreye ait ailelerin çocukları tarafından zenginliğe ve ağır disipline tepki olarak da gelişen bohem yaşam tarzı, 1960’lı 70’li yılların da moda ikonlarını doğurdu. Jane Birkin’den Cher’e kadar stil konusunda hafızalara kazınacak pek çok ismin yaşamına tanıklık eden bu dönem bugünün ünlülerinden Vanessa Hudgens, Kate Moss ve Olsen Kardeşlerin de giyim konusunda rotasını belirleyen zamanlardan.

janebirkinhazir

Jane Birkin… Gerek stili gerek güzelliği ile zamansız isimlerin arasında yer alan Birkin, bohem akımının simgelerinden olan aztek desenleri ve çingene bluzları kusursuz bir şekilde taşıyordu.

cherhazir

Yıllara meydan okuyan Cher, gençlik döneminde sesiyle olduğu kadar stiliyle de bakışları üzerine topluyordu. Ünlü şarkıcı, bohem takıları, denim ceketleri, İspanyol paça pantolonları ve dönemin simgesi elbiseleri başarıyla kombinleyerek herkese ilham veriyordu.

alimcgrawhazir

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Ali MacGraw, desenli elbiseleri ve İspanyol paça pantolonlarıyla hafıza kazındı…

Peki bohem stilin vazgeçilmezleri neler? Şal desenlerinin çiçek desenlerine eşlik ettiği bu akımda uzun ve püsküllü etekler, İspanyol paça pantolonlar, aztek elbiseler, kovboy şapkalar ve omzu açıkta bırakan bluzlara dolabınızda yer açmanızı tavsiye ediyoruz.

0O0A9991
mizu-bluz-16k200112444-14
menessa-kolye-bg1853-jwmnssabg1853-1