MİZU

Çizgili Kıyafetlerle Kolay Şıklık

By  | 

Çizgili kıyafetler bu yıl hiç olmadığı kadar moda! Bizler de modayı daima takip eden cici hanımlar olarak tabii ki çizgili parçalardan hemen gardırobumuza ekledik. Ekledik eklemesine ama nasıl giyeceğimiz konusunda kararsız olduğumuz için hala orada bekliyorlar.

Çizgili kıyafetler gerçekten sorunlu bir konu. Çizgiler enine olursa fazla şişman görünmek gibi, boyuna çizgili pantolonlarda hangi ayakkabı kullanılacağı gibi bir çok sorun çizgili parçalarla birlikte kafanıza yerleşir. Şimdi bir kaç kolay yönlendirmeyle çizgili kıyafetlerinizi dolaplardan çıkaracaksınız!

Çizgi Modası

Çizgili kıyafetleri kombinlemenin birinci kuralı sadelik, sadelik, sadelik… Yani çizgili ne giyerseniz giyin mutlaka kombinlediğiniz parçalar düz renk olsun. Asla ama asla desenli bir parçayla birleştirmeyin, sonra magazin basınından rüküş notu alırsınız bizden söylemesi 🙂  Örneğin siyah beyaz çizgili bir pantolonu düz basic bir beyaz ya da siyah bluz ile tamamlarsanız ister ofiste ister dışarıda rahatlıkla gözler üzerinizde olacak!

Çizgili Bayan Modası

İkinci kural ise vücudunuzu iyi tanımak. Kalın olan bölgelerinizde dikey çizgileri, ince olan bölgelerinizde de yatay çizgileri kullanmak kabus olan şişman görünme mitine bir çözüm olacak. Örneğin beliniz inceyse yatay çizgileri olan salaş bir bluz, düz bir şortla ve tabii ki topuklu ayakkabılarımızı unutmayarak kombinlendiğinde harika bir görünüm sizi bekliyor olacak!

Çizgili Giyim Rehberi

Son olarak size ufak bir trend alarmı 🙂 Boyuna çizgili pijama pantolonlar! İnanılmaz rahat ama bir o kadar da şık görünümü yakalamak için birebir. Salaş görünümü tamamlayacak düz ama gösterişli bir gömlek, stiletto ayakkabılar ve clutch çanta ile tamamladığınızda istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz özel bir kombin yaratmış olacaksınız.