MİZU

Denim On Denim Modası

By  | 

Uzun bir geçmişi olan denim kumaş artık hayatımızın her alanında bizim yanımızda! Özellikle bu yıl oldukça moda olan denim, pantolonların yanı sıra gömlekler, ceketler ve yeleklerde de kullanılmaya başlandı.

Peki denim ya da başka bir deyişle kot kumaş nasıl doğdu? İlk yıllarda sadece iş elbiseleri yapımında kullanılan denim kumaş Levis’la ilk basamağı atlayarak pantolon yapımında kullanılmaya başlandı. Jean pantolonlar rahatlığıyla sevilirken işçilerin giydiği tulum ve kot salopetler de halk arasında kullanılmaya başlanmış. Tabii jean pantolonların yaygınlaşmasında dönemin ünlüleri James Dean, Elvis Presley ve Marliyn Monroe’nin katkısı da büyüktür.

denim tarzı

Denim özellikle jean konusunda her yıl moda ancak bu yılın farkı denim on denim modasının yükselen bir ivme kazanması. Önceki yıllarda kesinlikle kullanılmayan denim on denim. Bu yıl denimin tonları bir araya getirilerek kullanılıyor. Özellikle bunu benimseyen ünlülere baktığımızda Rihanna’nın bu konuda oldukça başarılı olduğunu görebiliriz.

rihanna-denim

Kombinlerde de görebileceğiniz gibi jean üzerine giyeceğiniz kot gömlek ile sizde modaya rahatça ayak uydurabileceksiniz. Üstelik neon takılarla tamamladığınız anda Rihanna’dan hiç bir farkınız kalmayacak! Yine renkli stiletto ayakkabılarla tamamlayacağınız denim kombininizle her yere gidebilirsiniz. Yaz günlerinde de sıkça gördüğümüz kombinlerden biri olan denim şort, denim kolsuz gömlek ve sandalet üçlüsü yaz bitmeden partilerinin vazgeçilmezi olacak! Bu sıcak havaların kurtarıcısı kot elbise modellerini de unutmadan dolaplara eklemek gerek 😉

denim-şort-gömlekler

Sizde mizu giyim kategorisindeki denim parçalarıyla kendi kombinlerinizi yapın!