KİŞİSEL BAKIM

Dumanlı Göz Makyajında Altın Çağ

By  | 

Dumanlı göz makyajını çok seviyor ancak herkesle pişti olmaktan nefret ediyorsanız 2015 İlkbahar/Yaz döneminde başlayan ve kış sezonunda da devam edecek altın rengiyle yapılan dumanlı göz makyajı farkınızı ortaya koymanıza yardımcı olabilir.

Eskiden abartılı olduğu için tercih edilmeyen yalnızca düğünlerle özdeşleşen altın rengi, metalik renklerin moda dünyasında kendilerine tekrardan yer bulmasıyla yükselişe geçti. Tozlu paletlerden podyumlara, gece hayatından gündüze atlayan bu renk o kadar sevildi ki pek çok couture defilesinde karşımıza göz makyajı olarak çıktı.

Versace-Fall-2015-Couture

Özellikle bronzlaşmış tenle kusursuz bir uyum yakalayan altın rengi dumanlı göz makyajı Jennifer Lopez, Kim Kardashian ve Cara Delevingne gibi stil avcılarının da radarına takılmış durumda.

Başlıksız-1

Altın Renkli Göz Makyajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Gözlerinizi daha çarpıcı göstermek için ilk olarak siyah göz kaleminizi alt ve üst kirpik diplerinize uygulayın.
2. Göz kaleminizi alt kirpiklerinizden biraz dışarı doğru taşırarak uygulayın ve fırça yardımıyla dağıtın. Bu işlem gözlerinizin olduğundan iri görünmesine yardımcı olacak.
3. Koyu kahve farınızı göz altınızdan başlayarak uçlara oradan da göz kapaklarınızın üzerine yayarak çerçeve oluşturun.
4. Altın rengi göz farınızı göz kapağınızın dibinden itibaren uygulamay a başlayın ve koyu kahverengi farınızla karıştırın. Aynı işlemi göz altını için de uygulayın.
5. Siyah maskaranızı alt ve üst kirpiklerinize bolca uygulayarak makyajınızı sonlandırın.

lancome-ombre-hypnose-iridescent-goz-fari-obrklanco017-2613
Lancome – 65,99 TL
51SjMIy5xyL._SX450_
Dior-84,99 TL
max-factor-actor-wild-shadow-pots-goz-fari1517-2
Max Factor-29,99 TL