GİYİM

Duster (Silgi) Ceket Trendi

By  | 

Gün geçmiyor ki tarihin tozlu sayfalarında kendilerine yer edinen geniş kültürler modaya ilham kaynağı olmasın. 2015 -16 Sonbahar/Kış dönemi için Paris’in romantik sokaklarından Asya’nın topraklarına kadar uzanan tasarımcılar , Vahşi Batı’dan esinlenmeyi unutmadılar.

Feminen detayların geri plana itildiği, şık olduğu kadar konforlu ürünlerin moda dünyasına hakim olduğu, Atheisure akımının her yere hakim olduğu sezonda duster coat (silgi ceket) yani ince ve uzun montlar da trendler arasında hızla yükselen grafikleriyle dikkatleri çekiyorlar.

Orjinali kovboylara kadar dayanan duster montlar, tarihte atlıların üzerinde giden kovboyların tozdan korunma ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Hafif olmaları için ketenden yapılan ince ve uzun montlar, bu sezon karşımıza modern çizgilerle yeniden yorumlanmış bir şekilde karşımızdalar.

dustergorsel1

2015 -16 Sonbahar/Kış defilelerinde farklı renklerde ve uzunluklarda karşımıza çıkan bu montlar, yeni dönem stil ikonları arasında üst sıralarda yer alan Jenner kardeşlerin de yakın markajına girdiler.

dustergorsel2


Sonbahar aşamlarında denim şortlarınızın, elbiselerinizin üzerinde daha serin günlerde deri pantolonlarınızla kombinleyebileceğiniz bu şık ve kullanışları montları herkesten önce dolabınıza ekleyerek sıkı bir moda takipçisi olduğunuzu etrafınıza gösterebilirsiniz. Bizden söylemesi!

kendallhazir
Mizu – 79,99 TL
Başlıksız-1
Vero Moda – 139,99 TL