MİZU

Modası Hiç Geçmeyen Günlük Saç Modelleri

By  | 

İşe giderken, arkadaşlarınızla kahve içerken, spor yaparken veya alışverişe giderken kısacası günlük hayatınızda kullanabileceğiniz pratik saç modelleri ile her yeni güne kendinizi çok daha güzel hissederek başlayabilirsiniz.

Bir toka, bir tarak, bir saç maşası ve bir saç düzleştirici ile neler yapabilirsiniz, görmek ister misiniz?

At Kuyruğu Saç Modelleri

Saç düzleştirici ile birkaç dakikada saçlarınızı düzleştirdikten sonra bir lastik tokayla at kuyruğu yapabilir, ayıracağınız bir tutam saçı kuyruk şeklinde toplanan tutamı sararak günlük olarak kolayca kullanabileceğiniz oldukça trend bir saça sahip olabilirsiniz. Kim demiş saç modelleri yapımı zahmetlidir diye? Güzellik sizce de ayrıntılarda saklı değil mi?

Bu saçı yaparken Remington S9500 Pearl Saç Düzleştirici kullanabilirsiniz.

İri Dalgalı Saç Modelleri

İnce bir saç maşasıyla kalın tutamlar halinde şekillendirdiğiniz saçı parmaklarınızı saç aralarından geçirerek açtıktan sonra saçlarınızı doğal görünümü ile kullanabilirsiniz.

Bu saçı yaparken Babyliss C325E Pro 180 Saç Maşası kullanabilirsiniz.

Yarı Topuz Saç Modeli

Saçlarınızı ortadan ikiye ya da bir tarafı daha dolgun olacak şekilde ayırdıktan sonra kalın bir maşa yardımıyla şekillendirebilir, modeli sabitleyecek yukarıdan yarım topuz yapabilirsiniz.

Bu saçı yaparken Remington Cı5338 Pro Big Curl Saç Maşası kullanabilirsinişz.

Yarım Topuz Saç Modeli

Dilerseniz saçlarınızı özgür bırakarak herhangi bir saç aleti kullanmadan da yarım topuz modelini kullanabilirsiniz.

Düz saçlar da ufak hamlelerle gece için çok daha çekici hale getirilebilir. Düzleştirilen saçlar elde kolayca burkulduktan sonra lastik bir toka yardımıyla ensede topuz yapılırken, örgü taç veya öreceğiniz saçınızdan bir tutamla taç yapılarak güzelliğinizi tamamlayabileceği gibi küçük toklar da topuzunuzu tamamlayabilir ve saç modeliniz ile zarafet saçabilirsiniz.

Minnie Mouse Saç Modeli

Çok trend saç modellerinden biri olarak ikili topuz deneyebilirsiniz. Topuzunuzu iki parça halinde biraz daha yukarıdan yaparak pozitif bir imaj takınabilmenin yanında topuzlarınızı gevşek tutarak saçlarınızı daha gür gösterebilirsiniz.

Balık Sırtı Örgü

Peki ya örgüler? İki yana, sadece arkadan veya yana yatık şekilde balık sırtı örgü ile spor görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Derli toplu örgüler yerine gevşek örgüler tercih ederek saçlarınızın önünden birkaç tutam çıkardığınızda imajınızı spordan salaş şıklığa taşıyabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Modelleri

Örgü modelleri yalnızca uzun saçlarda değil kısa saçlarda da her daim trend olarak kullanılıyor. Kısa saçınızı balık sırtı örüp bağlama kısmını ensenize bir tel toka ile sabitleyebilirsiniz. Evde dakikalar içerisinde yapabileceğiniz bu saç modeli ile gündüz günlük hayatınıza devam ederken gece topuklu ayakkabılarınızı giyerek şık davetlere katılabilirsiniz.