MİZU

Londra Moda Haftasından Akılda Kalanlar

By  | 

New York sokaklarının ardından gözümüzü kulağımızı Londra sokaklarına çevirdik. Şu sıralar ise hepimizin aklı fikri Milano’dayken gelin Londra Moda Haftasının en ses getiren ve beğenilen defilelerine ve Londra podyumlarından çıkan 2015 bayan giyim trendlerine bir göz atalım.

Mary Katrantzou
Mary Katrantzou

Mary Katrantzou

Desenlerin kraliçesi Mary Katrantzou 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kendini doğa ananın kucağına bırakıyor. Metalik yansımalarla da gelecekten sinyaller gönderiyor.

Tom Ford
Tom Ford

Tom Ford

Moda sektörünün yakışıklı ve yetenekli tasarımcısı Tom Ford 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu adeta siyahın cazibesine adıyor. Siyahın karanlık çekiciliğini beyazın masumiyetiyle ve metalik yansımalarla destekliyor. Tom Ford kadını yine feminen, aristokrat ve lükse düşkün..

Burberry Prorsum
Burberry Prorsum

Burberry Prorsum

Christopher Bailey, 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda bir önceki sezonun izlerini hala taşıyor. Katrantzou gibi Bailey’de kendini doğaya bırakıyor ve aradığı ilhamı kuşlar ve arılarda buluyor.

Topshop Unique
Topshop Unique

Topshop Unique

Topshop yine tam bir İngiliz, aristokrat, lüks ve net. 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ilhamını ise yine aristokrat bir spor olan tenisten alıyor. Sportif, dinamik ve muzip bir İngiliz kadını yaratıyor ve böyle olunca da elbette defileyi Cara Delevingne ile açıyor.

Vivenne Westwood
Vivenne Westwood

Vivienne Westwood Red Label

Moda dünyasının anarşist tasarımcısı Vivienne Westwood 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda tüm dünyanın yakından takip ettiği İskoçya’da yapılacak referanduma gönderme yapıyordu. Her ne kadar referandumdan Westwood ve bir çok istediği gibi ‘evet’ yanıtı çıkmasa da koleksiyonda 1970’ler havasına kapıldık.