MİZU

Monokrom Modası, Kombini Zor Karizması Bol

By  | 

Monokrom modası son yıllara damga vurdu, bu yıl da vitrinler de boy göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda elbiselerde göz önüne çıkan monokrom yani siyah beyaz tasarımlar bu yıl çanta, aksesuar ve ayakkabılarda da göze çarpıyor.

Geometrik desenler, asimetrik kesimler, blok parçalarda dikkat çeken monokrom tasarım karizmatik duruşuyla fark yaratıyor. Eminiz hepinizin dolabında siyah ve beyaz kıyafetler vardır, onları bir arada kullanmaya ne dersiniz?

Monokrom Modası
Monokrom Modası

Fotoğraftaki monokrom elbise: http://www.mizu.com/mizu-cizgili-mini-elbise-c006?v=94392

Yıl boyunca ünlü tasarımcıların defilelerinde sıklıkla gördüğümüz monokrom özellikle, Victoria Beckham, Louis Vuitton,  Chanel ve Oscar de la Renta imzalı kıyafetlerde yer aldı.

Monokrom Ayakkabı
Monokrom Ayakkabı

Kombini oldukça zor olan siyah ve beyaz renkler doğru kombinlerle giyen kadını yıldızlaştırıyor. Monokrom yani siyah beyaz kıyafetleri doğru kombinlemek için ise ipuçlarını ve örnek fotoğrafları dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

Monokrom
Monokrom

Öncelikle en bilinen ipucundan başlayalım, eğer kilo ve proporsiyon probleminiz varsa enine çizgili monokrom parçalardan, desenli monokrom elbise uzak durmanızı öneriyoruz. Sorunlu bölgenize dikkat çekecek desenler de size göre değil malesef.

Monokrom Sokak Modası
Monokrom Sokak Modası

İlla stilinizin her parçasında monokrom kullanmak zorunda olmadığınızı da hatırlatmalıyız. Örneğin all white stilde giyinerek, yani tamamen beyaz kıyafetler içinde elinize monokrom çanta alabilir veya monokrom ayakkabı tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde siyah bir kıyafeti siyah beyaz aksesuarlarla birleştirerek aydınlatabilirsiniz.

Monokrom Tasarım
Monokrom Tasarım

Zıtlığın uyumunu resmeden monokrom modası için örnek kombinler ise şöyle:

Monokrom Kombin
Monokrom Kombin
Monokrom Kombinleri
Monokrom Kombini
Monokrom Kombini
Monokrom Moda