MİZU

Ofis Şıklığının Püf Noktaları

By  | 

Çalışan hemen hemen her kadının sabah sorunsalıdır: Bugün ne giysem?

Ayna karşısında haddinden çok vakit geçirmemize, hatta bu şıklık uğruna işe geç kalmamıza bile sebeptir. 🙂

Ofisteki şıklığımız hem kendi özgüvenimizi arttıran hem de iş başarımızı olumlu yönde etkileyen bir parametredir. Hem ofis ortamına uygun hem de her daim şık görünmek her zaman kolay olmayabiliyor. Her zaman şık görünmek için öncelikle ofisinizdeki kıyafet kurallarını dikkate almalısınız. Şık görünmek ve modayı takip etmek için patronunuzun gözünde tuhaf duruma düşmek kariyerinizi derinden sarsabilir, aman aklınızdan çıkarmayın 🙂

ofis kombinleri

İş hayatının tartışmasız kurtarıcıları elbiseler hem trendy görünmek hem de şık bir duruş yakalamak için ideal parçalardır. Ofisinize uygun olarak klasik elbise modellerini tercih edebilir ve onları aksesuarlarınızla hareketlendirebilirsiniz ya da daha spor desenli elbiselerle gününüzü renklendirebilirsiniz. Tek parça olması nedeniyle hem uyum sorununu ortadan kaldırır hem de size vakit kazandırır.

ofis modasi

Pantolon-bluz ve etek-bluz kombinleri zaten kadınların da en çok zorlandığı kısım 🙂 kombin yapmakta zorlanıyorsanız daha basit parçalar edinin kendinize. Örneğin pudra rengi peplum bir bluz, lacivert skinny bir pantolon ve ona uyumlu ayakkabılar… Daha sonrasında aynı bluzu lacivert bir etek ve babetlerle tamamlayarak farklı bir duruş elde edebilirsiniz. Kombin için olması gerekenlerden biri de gömlekler! Bu yıl trend olmasıyla da atak yapan gömleklerden transparan modelleri tercih ederek hem şık hem de seksi görünebilirsiniz.

ofis şıklığı

Aksesuar seçimleriniz ve makyaj konusunda abartıya kaçmazsanız hem doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz hem de tüm bakışları göz önünde toplayabilirsiniz. Makyajınızda canlı ve simli dokunuşlar yerine daha doğal duran pastel tonları tercih edebilir, kıpkırmızı bir rujla imajınızı sabitleyebilirsiniz.