MİZU

Parfüm Reklamları ve Ünlü Yüzler

By  | 

Dünyaca ünlü moda evleri, parfüm firmaları yeni ürünlerinin parfüm reklamları içinde yıldızları kullanarak ilgi odağı oluyor. Dünyada pekçok firmanın başvurduğu bu yöntem hem ürünün yıldızla beraber gündemde olmasını hem de stil ikonu bu isimlerle özdeşleşerek yalnızca bir parfüm değil, stil tamamlayan bir olmazsa olmazı haline geliyor. Şimdiye kadar hangi ünlüler hangi parfüm reklam için yüz oldu gelin beraber bakalım:

Dior, erkek parfümlerinin yüzü olarak Alacakaranlık serisinin ‘vampir’i Robert Pattinson ile anlaştı. Dior Homme’un yüzü olan genç oyuncu bu anlaşma karşılığında tam 12 milyon dolar aldı.

Chanel No 5
Chanel No 5

Alacakaranlık serisinin uslanmaz aşığı Kristen Stewart da Balenciaga’nın parfüm markası Florabotanica’nın reklam yüzü… Parfüm 2012 yılında piyasaya sürülürken genç oyuncunun hayranları tarafından da yoğun ilgiyle karşılandı.

Chanel No. 5, Ernest Beaux tarafından 5 Mayıs 1921’de yaratıldı. Bugüne kadar milyonlarca şişe satan Chanel No. 5, radikal bir kararla. Kadın parfümünü ünlü bir erkekle tanıtma kararıyla Brad Pitt ile anlaştı. Reklam filminin teaser’ı bile YouTubeda yüzbinlerce kişi tarafından izlendi.

Vincent Cassel de parfüm için kamera karşısına geçenlerden biri. Siyah Kuğu filmindeki performansıyla dikkat çeken Cassel, Yves Saint Laurent’in (YSL) La Nuit de L’Homme parfümünün yüzü olarak izleyicilerle buluştu.

Yves Saint Lorent
Yves Saint Lorent

Givenchy’nin yeni parfümü Play ise Justin Timberlake tarafından tanıtıldı. Daha önce Pepsi, McDonald’s ve kendi denim markası olan William Rast reklamlarında rol alan Timberlake, mp3 player şeklindeki tasarımıyla ilgi uyandıran parfümün imajını tamamladığı cool erkek olarak resmedildi.

Givenchy
Givenchy

Parfümlerin kokusu kadar parfüm yüzleri de önemli… Tüm bu isimlerin milyon dolarlık anlaşmalarla tanıtımlarda rol alması da parfüm reklamları ve ünlü isimler parantezini açabilmemizi sağlıyor. Siz ne dersiniz, parfümler onların yüzleriyle daha çekici ve güzel değil mi?