MİZU

Plaj Çantasında Neler Olmalı?

By  | 

Tatil hazırlığınız başladı, bavullar toplanıyor plaj için en şık seçenekler, rahat alternatifler tek tek tatile hazırlanıyor. Peki ama plaj çantası hazırlarken eksiksiz bir plaj keyfi için nelere ihtiyacınız olduğunu listelediniz mi?

Üzülmeyin, biz sizler için plajın gereklerini hazırladık. İşte mükemmel bir tatil için plaj çantanızın vazgeçilmezleri:

Plaj Havlusu: Renk renk, desen desen alternatifler bulabileceğiniz plaj havlularını yanınıza almayı unutmayın. Beyaz otel havlularıyla plaj keyfi tahmin edebileceğiniz gibi pek olası görünmüyor.

Plaj Havlusu
Plaj Havlusu

Plaj terliği… Terliksiz tatil olur mu, plaj terliği ve sandaletler muhakkak plaj çantanızda yer almalı. En iyi alternatif ise hem şık hem de rahat Birkenstock terlikler…

Birkenstock
Birkenstock

Ekstra mayo: fazladan bir mayo, şort veya bikini plajda hayat kurtarıcıdır. Bu kuralı bilmeyen tatilci yoktur.

Plaj Keyfi
Plaj Keyfi

Elbette güneş kremi, güneş keyfi yapacağım derken tatili hastanenin yanık ünitesinde geçirmek istemiyorsanız koruyucuları, bronzlaşırken cildinizi zararlı ışınlardan korumak istiyorsanız bronzlaştırıcıları ihmal etmeyin.

Güneş Kremi
Güneş Kremi

Güneş gözlüğü olmayan bir plaj sefası düşünülemez. Tatil akşamlarını baş ağrısı ile geçirmek istemiyorsanız, güneş gözlüklerini plaj çantanıza yerleştirmeyi unutmayın.

Plaj Çantasının Olmazsa Olmazları
Plaj Çantasının Olmazsa Olmazları

Saç bandı plajda hem saçlarınızın dağılmamasını sağlar hem de şık görünür. Şapka ise eksiksiz bir plaj keyfinin vazgeçilmezi.

Dudaklarınız güneşten en çok etkilenen ve çabuk kuruyan bölgelerdendir. Siz siz olun plaj çantanıza bir de dudak koruyucu ekleyin.

Plaj Modası
Plaj Modası

Akmayan, suya dayanıklı bir maskara her kadının çantasında bulunmalı. Denize giriyorsunuz diye güzelliğinizden ödün verecek değilsiniz ya…

Yaz kitabı güneşlenirken yanınızda olmalı. Romantik bir aşk hikayesi, soft bir roman şezlong dinlencenizde size eşlik edebilir.

Kumsalda Kitap
Kumsalda Kitap

Biraz kontrol gerekliliği duyanlardansanız her ihtimale karşı yara bandı ve ıslak mendil de plaj çantanızda yer alabilir. Ufak kazaların tatilde moralinizi bozmaması için her türlü sorunu düşünmelidiğin değil mi?

Plaj Çantası
Plaj Çantası

Siz de listeyi dikkate alarak plaj çantasının içinde neler olmalı düşünmeden mükemmel bir plaj keyfi sürebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.