MİZU

Şaçlara Bahar Geldi, 2014 Bahar Saç Modası

By  | 

2014 baharı çiçek desenleri renkli kıyafetler ve şık takılarla vitrinleri şenlendirdi.

Elbette bahar modasının saçlarda da farklı esintileri olacak.

İşte baharda saçlara hakim olacak 2014 saç modası ve tarz sahibi kadınlara öneriler:

Omuzlarda boy trendi de bahara hakim… Omuzlarda biten midi boy saçlar hem yaz için kullanışlı hem de tarz sahibi görünmenize yardımcı. Düz kullanımın moda olduğu bu akımda sizler de saç düzleştirici sayesinde saçlarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Omuzda Saç Kesimi
Omuzda Saç Kesimi

Toplu saçlarda moda ise örgüden yana. Geçtiğimiz yıl sıkça gördüğümüz tepede topuzlara bu kez enseden yukarı topuza doğru yapılan örgüler eşlik ediyor.

Örgülü Topuz
Örgülü Topuz

Önde taç şeklinde kullanılan örgü şeritler de sezonun öne çıkanları arasında…

Saç renklerinden bahsetmek gerekirse; Platin, açık ve dibi koyu sarılar, bakırlar ve koyu kahvelerin yanında ombre de bahar saç trendleri arasında.

Ombre Saç
Ombre Saç

 Saç renklerini bütünleyen modellerde ise trend ivmesi doğallıktan yana… Kalın saç maşası kullanarak oluşturduğunuz dalgaları parmaklarınızla açarak doğal görünüm elde edebilirsiniz. 2014 yaz saç modelleri çeşitlense de doğallık birinci sırada…

Dalgalı Saç
Dalgalı Saç

Fularları dolaptan çıkarmanın tam vakti! Topuz saçların önünde veya açık saçları toplayan fularlar 2014 saç modasının olmazsa olmazı. Saç şekillendirici ile düzelttiğiniz saçlarınızı kolaylıkla fularla toplayabilirsiniz.

Saçta Fular Modası
Saçta Fular Modası

Renkli saç bantları da fularlar kadar olmasa da sezon boyunca görülecek. Renkli kalın taçları da çekmecelerden çıkarmanın vakti!

Renkli Saç Bandı
Renkli Saç Bandı

Metal tokalar da her saçta göze çarpacak. Metalik taçlar, şerit tokalar bu yaz saçlarınızı süsleyecek.

Metalik Saç Tokası
Metalik Saç Tokası

Floral desenler ve bohem tarz saçta da kendini gösterecek. Sezon boyunca saçlara çiçek eklenen modeller sizlerle buluşacak. Belki papatyadan taç değil ama topuzları dolduran renkli çiçekler baharda sizlerle olacak.

Çiçekli Saç Modeli
Çiçekli Saç Modeli