MİZU

Sevgililer Günü’nde İzlenebilecek Filmler

By  | 

2014 yılının Sevgililer Günü de adım adım yaklaşıyor. Sevgililer Günü’nü özel ve anlamlı kılmak sizin elinizde… Bu özel gün için mekan ve zaman hiç problem değil: İster çok şık bir restoranda akşam yemeği eşliğinde kutlayın, ister gündüz bowling, lunapark gibi eğlenceli bir etkinlikle vakit geçirin, ister sabah buluşup güzel bir kahvaltı edin, ister akşam evde romantik bir ortam yaratarak Sevgililer Günü filmleri izleyin.

Romantik Filmler
Romantik Filmler

Evet, itiraf ediyoruz biz bu yazımızı evde romantik dolu dakikalar geçirecek sevgililer için hazırladık. 14 Şubat yaklaşırken en iyi romantik filmler listesini hazırlamayanı dokuz köyden kovuyorlarmış 🙂

Listeyi hazırlarken çok sıradan filmlere yer vermek istemedik ama romantik film deyince akla ilk gelen bazı filmleri de listeye koymadan edemedik tabii ki… The Notebook filmini koymadık mesela ama Sil Baştan deyince orada bi’ durduk 🙂

Sizin de seveceğinizi düşündüğümüz, nacizane bir film listesi hazırladık. Sevgililer Günü izlenebilecek filmler için sizi aşağı doğru alalım.

Gün Doğmadan – Gün Batmadan – Geceyarısından Önce

Orijinal Adlar: Before Sunrise – Before Sunset – Before Midnight

Ethan Hawke ve Julie Delpy’nin oynadıkları bu aşk üçlemesi, hikayesinin yanında uzun ve önemli diyaloglarıyla da dikkat çekiyor. Jesse Amerikalı, Celine ise Fransız… İlk filmde, Avrupa’da trende tanışan Celine ve Jesse, gençliğin de vermiş olduğu heyecanla bir maceraya atılırlar. 2. filmde Jesse’nin yazdığı bir kitap sayesinde yıllar sonra Fransa’da bir araya gelirler. 3. filmde ise Celine ve Jesse evli bir çift olarak karşımıza çıkarlar ve tabii ki aradan yine yıllar geçmiştir.

Before Sunrise
Before Sunrise

Aşkın 500 Günü

Orijinal Adı: 500 Days Of Summer

Mimarlık okuyan fakat özel gün/tebrik kartları yaratan bir şirkette yazar olarak çalışan genç adam Tom, şirkete yeni gelen ve patronun asistanı olan Summer’a aşık olur. Genç adamın, asansörde gerçekleşen “I love The Smiths, I said I love The Smiths” repliklerinden sonra Summer’a aşık olduğunu çok net anlarız. İzleyince siz de anlayacaksınız 🙂 Summer, gerçek aşka inanmadığını, ciddi bir ilişki istemediğini her defasında Tom’a hatırlatır. Filmde 500 gün süren ilişkinin kronolojik kaygı gütmeden kesitlerini görürüz.

500 Days of Summer
500 Days of Summer

Cesaretin Var mı Aşka?

Orijinal Adı: Jeux D‘enfants

İngilizce Adı: Love me If You Dare

Çocukluk arkadaşı olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları oyunu büyüdüklerinde de devam ettirirler. Küçükken oynamaya başladıkları bu oyun gittikçe tuhaf bir hal alır. Garip bir aşk hikayesi onlarınki… Romantik komedi tadında sıradan olmayan bir aşk izlemek isteyeneler için iyi bir tercih… 

Jeux D'enfants
Jeux D’enfants

Hırçın Sevgilim

Orijinal Adı: Yeopgijeogin Geunyeo

İngilizce Adı: My Sassy Girl

2001 Güney Kore yapımı film olan Hırçın Sevgilim, birçok ülkede ses getirmiştir. Filmde iyi kalpli, naif bir kolej öğrencisi olan Kyun-Woo’nun güzel ama bir o kadar da huysuz, şımarık ve çılgın olan sevgilisi Jun Ji-Hyun ile yaşadığı komik, duygusal olaylar konu edilmektedir.

My Sassy Girl
My Sassy Girl

50 İlk Öpücük

Orijinal Adı: 50 First Dates

2004 yapımı romantik komedi dalındaki filmde Adam Sandler ve Drew Barrymore oynamaktadır. Henry Roth, Hawaii’de yaşayan ve kadınlarla bağ kurmadan gönlünce yaşayan bir doktordur. Bir gün gelir ve Lucy Whitmore ile tanışır. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten çok hoşlanırlar. Ciddi bir ilişki başlamak üzereyken küçük (?) bir sorun meydana gelir: Lucy ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımamıştır.

50 First Dates
50 First Dates

Sil Baştan

Orijinal Adı: Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Orijinal ismiyle de kült haline gelmiş bu filmin başrollerinde Kate Winslet ve Jim Carrey oynamıştır. Joel Barish, 2 yıl beraber olduğu sevgilisinin teknolojik bir deneye katılarak ilişkilerini hafızasından sildirdiğini öğrenir. Kısacası Joel’in kim olduğunu dahi hatırlamamaktadır. Bu duruma çok sinirlenen Barish, aynı işlemi kendisi de gerçekleştirmek ister.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Barselona, Barselona

Orijinal Adı: Vicky Cristina Barcelona

Her şeyden önce oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film, Woody Allen’ın elinden çıkma bir iş olması sebebiyle de izlemeye değer… 2008 yapımı olan filmde Scarlett Johansson, Javier Bardem, Penelope Cruz ve Rebecca Hall oynamaktadır. Amerikalı Vicky ve Cristina yaz tatillerini İspanya’da geçirmeye karar verirler. Bir sergide karşılarına çıkan İspanyol sanatçı Juan ile gelişen olayları ve ilişkileri izliyoruz. Gelişen olaylara Juan’ın arıza olan eski karısı Maria da dahil olunca işler biraz daha karışıyor.

Vicky Cristina Barcelona
Vicky Cristina Barcelona

En İyi Arkadaşım Evleniyor

Orijinal Adı: My Best Friend’s Wedding

1997 yılında çekilen filmde, Julia Roberts, Dermot Mulroney ve Cameron Diaz oynamıştır. Michael ve Julianne çok yakın arkadaşlardır. Birbirlerine günümüzde bile klasik olan bir söz verirler: 28 yaşına geldiklerinde hala kimseyle evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerdir. Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca Michael’ı arar ve aldığı cevap hiç hoşuna gitmez çünkü Michael dört gün sonra evleneceğini söyler. Julianne evlilik hazırlıklarına yardım etmek için apar topar Chicago’ya gider fakat amacı elbette hazırlıklara yardım etmek değildir…

My Best Friend's Wedding
My Best Friend’s Wedding

Sevgililer Günü

Orijinal Adı: Valentine’s Day

2010 yapımı olan Sevgililer Günü filmi, birçok ünlü ismi bünyesinde barındırıyor. Julia Roberts, Anne Hathaway, Ashton Kutcher, Bradley Cooper, Jennifer Garner ve daha birçok tanıdık yüzü bir arada görmek için bile izlenebilecek bir film. Los Angeles’ta bir grup insanın birbirine geçmiş hikayeleri konu ediliyor. Filmde ilişkilere dair birçok farklı hikaye izliyorsunuz.

Valentine's Day
Valentine’s Day

Kadın Aklı Erkek Aklı

Orijinal Adı: Ugly Truth

2009 yapımı filmin başrollerinde Katherine Heigl ve Gerard Butler oynamaktadır. Bir sabah programının yapımcısı olan Abby Richter, programın sunucusu olarak gelen Mike’tan hiç memnun değildir. Abartılı bir karakter olan Mike, Abby için oldukça terstir. Tamamen zıt kişiliğe sahip olan bu iki insan, aralarında ilişkilere dair bir anlaşma yaparlar. Abby yeni tanıştığı adamla ilişkilerinin yolunda gitmesi için Mike’tan yardım alacaktır, eğer işler istenildiği gibi yolunda gitmezse Mike işi bırakacaktır. Sevgililer Günü’nde izlenebilecek eğlenceli bir film.

Ugly Truth
Ugly Truth

Sevgililer Günü Filmleri için Alternatif Öneriler

Joe Black

Orijinal Adı: Meet Joe Black

Başımıza Gelenler

Orijinal Adı: Life as We Know It

Vanilla Sky

Orijinal Adı: Vanilla Sky

Kırmızı Değirmen

Orijinal Adı:Moulin Rouge

Daha Yaklaş

Orijinal Adı: Closer

Maç Sayısı

Orijinal Adı: Match Point

Bilek Kesenler

Orijinal Adı: Wristcutters: A Love Story

Across The Universe

Orijinal Ası: Across The Universe

Seni Uzaktan Sevmek

Orijinal Adı: Going The Distance

Tiffany’de Kahvaltı

Orijinal Adı: Breakfast At Tiffany’s

Sweet November

Orijinal Adı: Sweet November

Romeo ve Juliet

Orijinal Adı: Romeo and Juliet

Duvara Karşı

Orijinal Adı: Gegen Die Wand

Kaybedenler Kulübü

Başka Dilde Aşk

İncir Reçeli

Aşk Tesadüfleri Sever