MİZU

Sevgililer Günü’nde Yalnızlığa Deva Aşk Kitapları

By  | 

Sevgililer Günü yaklaşıyor… Aşkı en güzel anlatan kitapları anmamak haksızlık olur… Sevgililer günü için hediye alacak bir sevdiceği olmayan yalnızlara aşkı tattıracak en güzel aşk anlatılarını sizler için listeledik:

Kolera Günlerinde Aşk

1982 yılında yazarı Gabriel Garcia Marquez’e Nobel Edebiyat Ödülü kazandıran Kolera Günlerinde Aşk listede ilk anılması gereken kitaplardan biri. Fermina Daza, Florentino Ariza ve Doktor Juvenal Urbino üçgeninde yaşanan bir aşkı anlatan kitap aşk acısı üzerine anlatımıyla klasikleşmiştir. Florentino Ariza sevdiği bir ömür boyu sevdiği Fermina Daza’ya kavuşabilmek için tam 51 yıl 9 ay 4 gün bekler.

Sevgililer Günü Kitapları
Sevgililer Günü Kitapları

Ye, Dua, Et, Sev

Elizabeth Gilbert’in “Ye, Dua, Et, Sev” adlı kitabı yakın tarihi en güzel aşk kitapları arasında sayılabilir. Aşkı arayan orta yaşlı bir kadının kendine ulaşma yolculuğunu konu alan kitap size hayattan keyif almayı öğütlerken aşka göz kırpıyor.

Başucumda Müzik

Kürşat Başar’ın çok satan romanı Başucumda Müzik de gerçek bir hikayeden yola çıkılarak kaleme alınan bir kitap. Türkiye tarihinin politik olayları gölgesinde yaşanan yasak bir aşkı konu alan kitap yıllardır Türkiyeli okurların en iyi aşk romanları listelerinde yerini koruyor.

Aşk ve Gurur

Jane Austen’in 18. yüzyıl İngiltere’sinde geçen unutulmaz bir aşk hikâyesini anlattığı kitap, nefretle başlayan büyük bir aşkı anlatıyor. Aşkı benzersiz kılan edebiyatın klasik romanlarından biri olan Aşk ve Gurur aşkın gücünü gösteren eserlerden biri.

Sevgililer Günü için Aşk Romanları
Sevgililer Günü için Aşk Romanları

 Masumiyet Müzesi

Orhan Pamuk’un “Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum” sözleriyle başlayan romanı, aşkı okumak isteyenlerin başucu kitabı oldu. Kemal ile Füsun’un hikayesini anlatan Masumiyet Müzesi size aşk ve tutkuyla savrulan hayatları anlatacak.

Neredesin

Marc Levy, Susan ile Philip’in upuzun sevda öyküsünü anlatıyor. Birbirlerini çocukluklarından beri seven bu iki insan, ayrı düştükleri yıllara inatla birbirlerini sever. Aradan yıllar geçer ve aşk onlar gibi sizi de etkisi altına alır…

Bir Gün

David Nicholls imzalı Bir Gün hayatınızın aşkının tam da yanıbaşınızda olduğunu fark etmeme hikayenizi anlatıyor. Aşkın en saf halinin yazıya döküldüğü kitap tek nefeste okunacak enfes bir aşk romanı.

Sevgililer Günü Hediyeleri
Sevgililer Günü Hediyeleri

Rüzgâr Gibi Geçti

Margaret Mitchell’ın filmiyle efsaneleşen kitabı Rüzgar Gibi Geçti, savaşın zorluklarına göğüs geren karakterlerin aşk, gurur ve hayat şartları örgüsüyle yazılan romantik bir eser. Aşk, acı ve romantizmi derinlemesine hissedeceğiniz bu kitap size aşkı tattıracak.

Aşkın Sanal Halleri

Günümüz aşklarını, internet üzerinden yaşanan ilişkileri anlatan Canan Tan, dokunmadan, “yüzyüze gelmeden aşk yaşanabilir mi”nin sorgusunu yapıyor. Sahi duyguların da sanalı oluyor muydu?

Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Barış Bıçakçı’nın kalemiyle hayat bulan Bizim Büyük Çaresizliğimiz aynı kadına aşık olan iki yakın arkadaşı anlatıyor. Ankara temasının renklendirdiği hikaye sizi soğuk şehirde geçen sıcacık bir hikayenin aşkla değişen anlarını okumaya davet ediyor.

Genç Werther’in Acıları

Goethe’nin ölümsüz eseri Werther’in Lotte’ye olan karşılıksız aşkını anlatıyor. Yayımlandığı dönem intihar eden pekçok kişinin cebinde bulunduğu rivayet edilen kitap karşılıksız aşkın ıstırabını anlatırken sizi sürükleyici bir anlatımla büyülüyor.

Sevgililer Günü İçin Aşk Kitapları
Sevgililer Günü İçin Aşk Kitapları

Sır

Balkan Harbi öncesi İstanbul, Londra ve New York’ta yaşanan çalkantılı, gerilimli günleri, bu üç kentte yaşanan bir aşkla ustaca harmanlıyor. O kadar sürükleyici ki… Nermin Bezmen’in kalemi size hikayeyi anlatırken kahramanlardan biri olmak isteyeceksiniz. Belki de siz zaten onlardan birisiniz.

Kumral Ada Mavi Tuna

Dört dile çevrilen Kumral Ada – Mavi Tuna birçok toplumsal yaramızı irdelerken unutulmaz bir aşk hikayesi anlatıyor. Çoğumuzun çarpıcı ve acı veren dokusunu bütün duyularımızla algıladığımız aşk, bir kitapta ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi… Buket Uzuner size aşkın tam karşılığını veriyor.