MİZU

Tasarımcı Ünlü Anneler

By  | 

İster şarkıcı olsunlar, ister model, ister oyuncu… Birçok ünlü kadın yaptıkları işle sınırlı kalmayıp moda tasarımına veya takı tasarımına  merak sarıyor. Moda dünyasının büyüsüne kapılan yıldızların bazıları yaratıcılıklarını kullanarak bu alanda da gerçekten başarılı oluyor; bazıları ise sadece denemeyle kalıyor. Gwen Stefani gibi bazı ünlüler de anne olduktan çocuk koleksiyonları ile karşımıza çıkıyorlar.

Gwen Stefani Harajuku Mini Collection
Gwen Stefani Harajuku Mini Collection

 Manken ya da tasarımcı olmasalar bile her daim kıyafetleri, ayakkabıları, çantaları ve takıları ile ön planda olmaları ve bazı yıldızların moda ikonu olması sebebiyle kendi tasarımlarını yapmak istemeleri de gayet normal. Anneler Günü yaklaşırken, bunu fırsat bildik ve tasarımcı ünlü anneler konusuna blogumuzda yer vermek istedik. Ayakkabı koleksiyonlarından kıyafet koleksiyonlarına kadar birçok seçenekle karşımıza çıkan dünyaca ünlü annelerin tasarımları, aşağıda sizi bekliyor.

Victoria Beckham Koleksiyonu

Victoria Beckham Koleksiyonu Örnek Parçalar
Victoria Beckham Koleksiyonu Örnek Parçalar

Spice Girls ile hayatımıza giren Victoria Beckham, çoğumuzun çocukluk ya da ergenlik dönemine damga vurmuştu. Şarkıcılığını arka planda bırakan bir evlilik yapan Victoria, hala David Beckham’la evliliğiyle gündemden düşmüyor. Tasarım yapan ünlü anneler deyince ilk akla gelen isimler arasında yer alan yıldız, elegant ve modern çizgideki tasarımlarıyla bu alandaki başarısını da kanıtlamış oldu. Tarzıyla büyük beğeni kazanan ve moda ikonu olan yıldız, kendisi gibi Victoria Beckham koleksiyonu da moda dünyasında önemli bir yere sahip diyebiliriz.

Katie Holmes Koleksiyonu

Yang ve Katie Holmes Koleksiyonu
Yang ve Katie Holmes Koleksiyonu

Tom Cruise ile evliliği de ayrılığı da olay olan Katie Holmes, kızı Suri’yi de kendisi gibi moda ikonu haline getirdi. Daha küçük yaşlarda giydikleri ve tarzıyla ön planda olan Suri, annesinin başarısını taşıyor. Moda ile ilgili ilk adımını 2008’de stilisti Yang ile birlikte markaları için tasarım yaparak atan Katie Holmes, 2012 New York moda haftasında bir kez daha kendini gösterdi.

Sarah Jessica Parker Ayakkabı Koleksiyonu

Sarah Jessica Parker Ayakkabı Koleksiyonu
Sarah Jessica Parker Ayakkabı Koleksiyonu

Sex and The City dizisinin yıldızı, başarılı oyuncu Sarah Jessica Parker giyimiyle ön planda olan ünlüler arasında. Moda ikonu olarak gösterilen yıldız, ayakkabılara olan düşkünlüğünü koleksiyon hazırlayarak bir üst seviyeye taşıdı. Sarah Jessica Parker ayakkabı koleksiyonu ile büyük beğeni topladı.

Madonna Ayakkabı Koleksiyonu

Madonna Ayakkabı Koleksiyonu
Madonna Ayakkabı Koleksiyonu

Başarısı tartılmaz bir kadın ve bir anne: Madonna… Her yönüyle ikon haline gelen, birçok döneme damgasını vuran Madonna, ayakkabı tasarımlarıyla moda dünyasına da el attı. Truth or Dare adı altında ayakkabı koleksiyonu tasarlayarak Aldo markası ile işbirliği yaptı. Madonna’nın tasarladığı ayakkabılar 60’lı yılların izini taşıyor.

Gwen Stefani Koleksiyonu

Gwen Stefani Koleksiyonu
Gwen Stefani Koleksiyonu

L.A.M.B. markasıyla tasarım dünyasına adım atan Gwen Stefani, Japonya, Guetamala ve Jamaika kültürlerinden etkilenerek hazırladığı koleksiyonlarını Punk Rock stiliyle buluşturuyor. Şarkıcı, çocuk koleksiyonu da hazırlayan tasarımcı ünlü anneler arasında yer alıyor. Japon kültürünü ve kendi çizgisini birleştirerek “Harajuku Mini Collection” adıyla hazırladığı tasarımlar, renkli ve parlak modellerden oluşuyor. Harajuki Lovers adında başka bir koleksiyonu da mevcut.

Jessica Simpson Koleksiyonu

Jessica Simspon 2012 Yaz Koleksiyonu Örnek Parçalar
Jessica Simspon 2012 Yaz Koleksiyonu Örnek Parçalar

Şarkıcılığa ara verse de moda dünyasında elde ettiği başarılarla şöhretini devam ettiren Jessica Simpson, modada çok kazanan ilk şarkıcı olma ünvanını elinde bulunduruyor. Jessica Simpson koleksiyonu başlarda aksesuar, çanta ve ayakkabı ürünlerinden oluşsa da, zamanla kıyafet ve diğer tasarımlara da yer verdi.