KİŞİSEL BAKIM

Tatil Bavulunda Hangi Bakım Ürünleri Olmalı?

By  | 

Serin havaların yerini sıcak günler bıraktığı bugünlerde tatil rotan belliyse, uzun zamandır hayalini kurduğun dinlenme ve eğlenme fırsatı ayağına kadar geldiyse geriye sadece bavulunu keyifle hazırlaması kalmıştır.  Muhtemelen günler hatta haftalar öncesinden giyeceklerinizi belirlemiş, onlarla uyumlu aksesuar-ayakkabı kombininizi yapmışsınızdır. Peki ya bakım çantanız?

Aceleyle hazırlanan bavullarda en çok unutulan nokta hem saç hem de cildinize iyi gelecek bakım ürünlerinin olduğu çantalar. Bütün kış boyunca cildinize ve saçınıza gösterdiğiniz özen, yanlış ürün kullanımı ya da bakımsızlık nedeniyle kısa zamanda boşa gidebilir.

“Kombinler bitti kim uğraşacak bakım ürünleriyle” endişesi kafanızda dolanmaya başladıysa mizu ekibi olarak sizin için hazırladığımız ufak ama etkili bakım çantası rehberi kurtarıcınız olacak gibi görünüyor.

İşte tatil bavulunuzda mutlaka olması gereken bakım ürünler:

Cilt Bakımı: D Vitamini açısından güneş kemiklerinize iyi gelse de bitmek bilmeyen after-party ve eğlenceli sohbetlerle ihtiyacımız olandan çok daha fazla güneş ışınına maruz kaldığımız aşikar. Bu nedenle tatilde en önemli nokta önce sağlıklı bir cilde sahip olarak kalıcı bir bronzluğa ulaşmak.

garnier-bakim-urunleri-meyve-gucu-arindirici-peeling-obciltgar3600541382411-1

Peeling Etkili Jel: Kalıcı bronzluk için en önemli nokta temiz bir cilde sahip olmak. Güneşe çıkmadan önce sabahları cildinize yapacağınız peeling ile ferah bir cilde sahip olarak güzel bir bronzluğun ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz.

nivea-bakim-urunleri-dusta-vucut-kremi-bal-sut-obciltnivea34-1

Duşta Vücut Kremi: Uzun saatler güneş ışınlarına maruz kalmanız cildinizin kısa sürede kuruyarak soyulmasına neden olur. Bakım kremi öncesinde duşunuz esnasında cildinizi yumuşatacak duşta vücut kremi çantanızda mutlaka yer almalı.

neutrogena-besleyici-bakim-kremi-obciltneut3574660676303-1

Besleyici Bakım Kremi: Normal günlerde kullandığınız kremlerin yoğunluğun tatile çıktığınız günlerde arttırmalısınız. Yumuşak bir cilde sahip olarak soyulmamak ve bronzluğunuzu korumak için tercihinizi besleyici etkili yoğun kremlerden yana yapmalısınız.

neutrogena-ayak-kremi-obciltneut70501240007-1

Topuk Kremi: Tatilde çabuk unutulan bölgelerden biri de topuklar. Sürekli olarak sıcak kumlara basmak ve düz sandaletler giymek topuk bölgenizin kısa sürede kuruyarak sertleşmesine neden olur. Uzun sürecek pedikür seanslarıyla mücadele etmek istemiyorsanız topuk kremini listenizde üst sıralara yazın.

Clinique-All-About-Lips

Dudak Bakım Kremi: İnce deri olması nedeniyle güneşte çabuk kuruyan ve kırışıklaşan bölgelerden biri de dudaklar. Bakım kreminizi güneşe çıkmadan önce uygulayarak dudak kurumasının ve halka halka görünümün önüne geçebilirsiniz.

clinique-even-better-eyes-eyes-dark-goz-kremi-7099 (1)

Göz Bakım Losyonu: Makyajsız güzel gözükmenin püf noktalarından biri de sağlıklı ve şiş olmayan bir göz çevresine sahip olmaktır. Göz çevresi için kullanacağınız bakım ürünleriyle şişliklerden, kızarıklıklardan ve mor halkalardan kurtularak deniz kenarında makyajsız da güzel görünebilirsiniz.

Saç Bakımı: İster boyalı ister doğal olsun her saç, güneşin zararlı ışınlarından ve deniz suyunun tuzundan yoğun derecede etkilenir. Kış boyunca bakımlarla desteklediğiniz sağlıklı saçlarınız 3-4 günlük kısa tatiller de bile kalıcı zarara uğrayabilir. Kombinerlerinizi tamamlayan en önemli etkenin sağlıklı ve yapılı saçlar olduğunu unutmayın. Bu nedenle deniz kenarında üşengeçliğinize yenilerek bakımınızı unutmayın.

wella-luxeoil-argan-yagi-obsacwel4015600260309-1

Argan Yağı: Abartılı bakım ve içerisinde fazla koruyucu  etkenler bulunan ürünlerin en az güneş kadar saçınıza zarar verebileceğini unutmayın. Bu nedenle siz de bizim gibi deniz kenarında seçiminizi argan yağından yaparak hem güneşin zararlı ışınlarından korunabilir hem de sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

kerastase-ultime-durulanmayan-sac-serumu-obsackera3474630605596-1

Durulanmayan Saç Serumu: Özellikle arkadaşlarınızla gittiğiniz tatillerde seri bir şekilde hazırlanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sürede zaman isteyen saç maskeleri ve kremler işinizi zorlaştıracaktır. Bu noktada durulanmayan saç serumunu hızlıca aldığınız duş sonrasında saçınıza uygulayarak kısa zamanda hazır olabilirsiniz.

wella-fon-oncesi-guclendirici-sac-sekillendirici-obsacwel4015600123888-1


Fön Öncesi Güçlendirici Saç Spreyi: Güzel görünmek tatillerin amaçları arasında üst sırada yer alır ancak sıcaklarda saçınıza uygulayacağınız yoğun fönün onlara normalden daha fazla zarar vereceğini unutmayın. Yoğun ısılı fönlerden en az derecede hasar alarak kurtulmak için çantanıza güçlendirici spreyi atmayı unutmayın.

toni-guy-deniz-tuzu-etkili-sac-spreyi-obsactoni79400204714-1

Deniz Tuzu Etkili Saç Spreyi: Bütün kış zaten saçım fönden zarar görüyor diyorsanız onu doğal haline bırakmanın tam da zamanı. Kısa bir duşun ardından saçlarınını dalgasını daha da belirginleştirmek için deniz tuzu etkili ürünlerden kullanarak geceye hazır olabilirsin.

Mizu Öneriyor:

Her ne kadar güneş zararlı desek de bu sene daha az güneş altında kalacağımız dair kendimize söz versek de bütün bunlar Güney’e indiğimiz de unutuluyor. Uzun çaba vererek ulaşacağın bronzluğunu, soyularak kısa sürede kaybetmemek için çantana güneş sonrası bakım ürünlerini de eklemeyi unutma, bizden söylemesi.

eda-taspinar-bronzlastirici-koruyucu-yag-obguneseda189713-1
coppertone-gunes-sonrasi-nemlendirici-krem-obciltcopper214317-1