MİZU

Trend Alarmı: Espadril

By  | 

1980’li yılların simgesi olan ve Kökeni Katalanlara dayanan espadriller yeniden aramızdalar! İlk üretildikleri yıllarda ucuz maliyetleri sebebiyle popüler olan, son birkaç yıldır da usta tasarımcıların ellerinden geçen espadriller,  2015 İlkbahar / Yaz sezonunda çok daha renkli ve çok daha iddialılar.

Genç  ve dinamik kombinlerinize kusursuz bir şekilde eşlik edecek espadriller, hasır  tabanlarıyla da gün boyu sokakları rahatça dolaşmanızı sağlayacaklar. Bilekten bağlı, burnu kapalı ya da  dantel detaylı olmak üzere pek çok farklı şekilde hazırlanan bu ayakkabılar, görmekten sıkıldığımız babet ve Oxford ayakkabılara da sıkı bir rakip olacak gibi görünüyorlar.

Hem şık hem de rahat ayakkabı anlayışının karşılığı olan bu Katalan kökenli ayakkabılar, boy konusunda kendine güvenen pek çok Hollywood yıldızının dolabına da sızmış gibi görünüyor

espadril ünlü kolaj

Pek çok ünlü tercihini klasik modellerden yana yapsa da Kendall Jenner ve Jennifer Lopez gibi stilinde daha cesur olmayı sevenler objektiflerin karşısına bilekten bağlı ya da dolgu topuk modellerle çıkabiliyor.

Jennifer Lopez

Kendall Jenner

Kalem eteklerden, cigarette pantolona kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip olan espadrillerin payetli formları da gece gezmelerinde topuklu ayakkabı tercih etmeyenlerin sıkı dostu olacak.

Espadrillerle ilgili en sevdiğimiz nokta ise Normcore’dan ( sade şıklık) , festival stiline kadar pek çok tarza adapta edilebilmeleri. Gerçek bir it-girl olmak istiyorsan yüksek tabanların güvenli alanından çıkıp, espadrillerin cesur dünyasıyla tanışmanın zamanı geldi demektir.

bambi-bayan-sandalet-6041060902690-3

Bambi (99,95 TL )

carla-rossi-espadril-31350062621-2

Carla Rossi (39,95 TL)

elle-bayan-espadril-15yme1202653-2

Elle (99,95 TL)

mizu-gunluk-ayakkabi-20772621-2

Mizu (99,95 TL)

Mizu Öneriyor:

Hemen hemen her tarza adapte edilebilen espadrilleri, siyah pantolonla tamamlayarak ofis stilinizi daha şık hale getirebilir, yüksek belli şortla bir arada kullanarak festivallerin en dikkat çeken kızı olabilirsiniz.

kombin 1 hazır
kombin hazır 2