GİYİM

Trend Alarmı: Kravat Yaka

By  | 

Biraz feminen biraz maskülen…

modadamarlarimdakanimda

Çılgın trendler size göre değilse, feminenliği ve maskülenliği dengelemeyi seviyorsanız ve sıradan olmaktan sıkıldıysanız kravat yaka gömlekleri yakın arkadaş olarak ilan etmenin tam da zamanı. Bohem akımın etkisinde geçecek 2015/16 Sonbahar-Kış döneminin yükselen parçalarından biri de kravat yaka gömlek ve bluzlar.

London_Fashion_Designers-_the_work_of_Members_of_the_Incorporated_Society_of_London_Fashion_Designers,_London,_England,_UK,_1945_D23781

Bize yeni gibi görünse de temelleri 19. yüzyıla kadar giden “Pussy Bow” yani “Kravat Yaka” İngiliz Tasarımcı Elspeth Champcommunal’dan Coco Chanel’e , Chanel’den Margeret Thatcher’a kadar tarihe damga vuran pek çok isimle özdeşleşmiştir. Thatcher tarafından imajı yumuşatan ve az da olsa eğlenceli olarak tanımlanan kravat yakalar, bohem ruhlar tarafından sahiplenildikten sonra ciddi tavırlarından sıyrılıp daha eğlenceli bir görünümle moda lugatına girdiler.

Kravat yaka gömlekler zaman zaman ünlülerin kombinlerinde de karşımıza çıkıyor…

Rachel Bilson
Rachel Bilson
Alexa Chung
Alexa Chung
Olivia Palermo
Olivia Palermo

Pantolonlarla kombinleyerek ofis saatlerine, midi boy pileli eteklerle giyerek akşam gezmelerine adapte edebileceğiniz kravat yaka bluzlarla sıradan olmamak için birlikte giymemeniz gereken tek parça kalem etek.

0O0A6964
Mizu Bluz – 49,99 TL
0O0A6841
Mizu Gömlek – 54,99 TL