MİZU

Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

By  | 

Kadınların derdi bitmiyor, malum… Kadınların en büyük sorunlarından birisi de boy problemi, tabii ki! Kısa olmak dünyanın sonu değil elbette. Tamam, bu saatten sonra bir mucize olup uzamayacağınızı da biliyorsunuz ama doğru seçimlerle küçük hileler yaparak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Uzun görünmek için nasıl giyinmeli sorusunun cevabını merak edenler için bazı önemli ipuçlarını sıraladık.

Bacağı uzun göstermenin yolları
Bacağı uzun göstermenin yolları

Dikey Çizgili Kıyafetler

Dikey Çizgili Elbise
Dikey Çizgili Elbise

Uzun görünmek için enine çizgili kıyafetler yerine dikey çizgili kıyafetler tercih etmelisiniz. Enine çizgiler geniş gösterdiği için olduğunuzdan daha kısa ve kilolu görünebilirsiniz. Dikey çizgiler sizi daha uzun gösterecektir.

Mini Etek ve Mini Elbise

Mini Elbise
Mini Elbise

Boyunuzun ve bacaklarınızın daha uzun görünmesi için ince topuklu ayakkabı ya da platform ayakkabı ile kombinleyecebileceğiniz mini etek tercih etmelisiniz. Bilekten bağlı ayakkabılar ile kombinden kaçının; bilekten bağlı ayakkabılar bacağı bir yerde kestiği için boyunuz yine uzun görünmeyecektir. Stiletto gibi ince topuklu ayakkabı ve mini elbise/etek kombini ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Geniş Paça Pantolon

Flare Pantolon nam-ı diğer geniş paça pantolon
Flare Pantolon nam-ı diğer geniş paça pantolon

Ve bir klasik: Flare pantolon… Uzun görünmek için kadınların çoğunun başvurduğu ve artık klasikleşen bir hiledir geniş paça pantolon. Üst kısmı tam oturan ve dizden itibaren genişlemeye başlayan pantolonları özellikle dolgu topuklu ayakkabılar ile kombinleyince uzun görünmek garanti diyebiliriz. Hem şık hem uzun görünmek için geniş paça pantolonu kesinlikle es geçmeyin.

Yüksek Belli Kıyafetler

Yüksek Belli Şort
Yüksek Belli Şort

Yüksek belli kıyafetler de uzun görünmenizi sağlayacaktır. Belinizi normalden daha yukarıda göstereceği için bacak boyunuz da uzatacaktır. Üzerine giyeceğiniz gömlek, bluz ya da tişörtü ise kesinlikle alt kıyafetin içinde kullanın veya kısa üstler tercih edin.

Uzun Etek

Uzuk Etek Modelleri
Uzuk Etek Modelleri

Kısa boylu kadınlar genellikle uzun etek giymekten kaçarlar. Uzun eteklerin uzun boylu kadınlara yakışacağı toplumda yer etmiş bir kanıdır. Bu düşünce kısmen doğru olabilir ama kesinlikle uzun etek giymeyin demek yerine, usulüne uydurun demek daha doğru olacaktır. Önemli olan doğru eteği tercih etmeniz. Kabarık, Pilili ya da katlı maxi etekler yerine düz modelleri seçmeniz doğru olacaktır. Uzun etek ve topuklu ayakkabı kombinini doğru yaparsanız gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Tek renk

Angelina Jolie beyaz takım elbisesi ile Berlin'de film galasında...
Angelina Jolie beyaz takım elbisesi ile Berlin’de film galasında…

Uzun görünmek istediğiniz zaman tek renk giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Aradaki farklı renkler vücudu böler ve kısa görünmenize neden olur. Tepeden tırnağa tek renk giyinmek vücut bütünlüğünü sağlayacağı için sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

İnce Kemer

İnce kemer kullanımı
İnce kemer kullanımı

Uzun görünmek için kemer seçimi önemlidir. Kalın kemerler özellikle kısa ve biraz kilolu kadınlar için tehlike arz ediyor. Daha uzun görğnmek için kesinlikle ince kemeler tercih edin.

Küçük Çanta

Küçük Çanta
Küçük Çanta

Uzun görünmek için büyük çantalar yerine küçük çantaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çantalar görünüşünüzün tamamını etkileyen aksesuarlardır. Büyük çantalar çok abartılı durduğundan görünüşüzü de farklı kılacaktır. Daha uzun görünmek için zarif duran küçük çantalar tercih edin.

Uzun Takılar

Uzun Kolye
Uzun Kolye

Daha uzun görünmek için yuvarlak takılar yerine uzun takıları tercih edebilirsiniz. Yuvarlak takılar sizi daha geniş göstereceği için boyunuzu da kısaltacaktır. Onun yerine uzun takılar kullanın. Örneğin sallantılı küpe ya da uzun kolye sizi istediğiniz görünüme kavuşturabilir.

Küçük Desenler

Desenli Elbise
Desenli Elbise

Son zamanlarda desenli kıyafetler çok popüler. Bu trende siz de ayak uydurmak istiyorsunuz doğru desenleri tercih etmelisiniz. Çok karışık, geniş ve büyük desenler sizi daha kilolu ve kısa gösterecektir. Uzun görünmek için daha kibar duran küçük desenleri tercih edin.