MİZU

Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

By  | 

Daha uzun görünmek için neler yaparsınız? Bu soruya verilen ilk cevap topuklu ayakkabı giymek ve üzerinize yapışan kıyafetler tercih etmek olabilir. Ancak olay sadece bunlarla bitmiyor.

Eğer olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız bazı kıyafet hileleri ile bu arzunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz. Kıyafetlerinizi ve bunlara uyumlu aksesuarlarınızı doğru seçerek kolayca daha uzun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu yazıyı okumayı tamamladığınız zaman daha uzun görünmek için nasıl giyinmeniz gerektiği konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgiye sahip olabilirsiniz.

Dikey Çizgili Kıyafetler

Siyah Beyaz Dikey Çizgili Elbise

Uzun görünmek için enine çizgili kıyafetler yerine dikey çizgili kıyafetler tercih etmelisiniz. Enine çizgiler geniş gösterdiği için olduğunuzdan daha kısa ve kilolu görünebilirsiniz. Boyuna çizgiler ise sizi daha uzun gösterecektir.

Mini Etek ve Mini Elbise

Mini Etek Kombinleri

Boyunuzun ve bacaklarınızın daha uzun görünmesi için ince topuklu ayakkabı ya da platform ayakkabı ile kombinleyecebileceğiniz mini etek tercih etmelisiniz. Daha uzun görünmek istiyorsanız bilekten bağlı ayakkabılar ile kombinden kaçının; bilekten bağlı ayakkabılar bacağı bir yerde kestiği için boyunuz yine uzun görünmeyecektir. Stiletto gibi ince topuklu ayakkabı ve mini elbise/etek kombini ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Geniş Paça Pantolon

Kiremit Rengi Geniş Paça Pantolon ve Ceket Takımı

Ve bir klasik: Flare pantolon… Uzun görünmek için kadınların çoğunun başvurduğu ve artık klasikleşen bir hiledir geniş paça pantolon. Üst kısmı tam oturan ve dizden itibaren genişlemeye başlayan pantolonları özellikle dolgu topuklu ayakkabılar ile kombinleyince uzun görünmek garanti diyebiliriz. Hem şık hem uzun görünmek için geniş paça pantolonu kesinlikle es geçmeyin.

Yüksek Belli Kıyafetler

Yüksek Bel Mor Pantolon

Yüksek belli kıyafetler de uzun görünmenizi sağlayacaktır. Belinizi normalden daha yukarıda göstereceği için bacak boyunuz da uzatacaktır. Üzerine giyeceğiniz gömlek, bluz ya da tişörtü ise kesinlikle alt kıyafetin içinde kullanın veya kısa üstler tercih edin.

Uzun Etek

Siyah Yırtmaçlı Uzun Etek

Kısa boylu kadınlar genellikle uzun etek giymekten kaçarlar. Uzun eteklerin uzun boylu kadınlara yakışacağı toplumda yer etmiş bir kanıdır. Bu düşünce kısmen doğru olabilir ama kesinlikle uzun etek giymeyin demek yerine, usulüne uydurun demek daha doğru olacaktır. Önemli olan doğru eteği tercih etmeniz. Kabarık, Pilili ya da katlı maxi etekler yerine düz modelleri seçmeniz doğru olacaktır. Uzun etek, derin yırtmaç ve topuklu ayakkabı kombinini doğru yaparsanız gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Tek renk

Fil Dişi Renkli Pantolon ve Ceket Takımı

Uzun görünmek istediğiniz zaman tek renk giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Aradaki farklı renkler vücudu böler ve kısa görünmenize neden olur. Tepeden tırnağa tek renk giyinmek vücut bütünlüğünü sağlayacağı için sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

İnce Kemer

İnce Kemerli Siyah Tulum

Uzun görünmek için kemer seçimi önemlidir. Kalın kemerler özellikle kısa ve biraz kilolu kadınlar için tehlike arz ediyor. Daha uzun görünmek için kesinlikle ince kemerler tercih edin.

Küçük Çanta

Küçük Çanta ile Kombinlenen Bol Paça Pantolon

Uzun görünmek için büyük çantalar yerine küçük çantaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çantalar görünüşünüzün tamamını etkileyen aksesuarlardır. Büyük çantalar çok abartılı durduğundan görünüşünüzü de farklı kılacaktır. Daha uzun görünmek için zarif duran küçük çantalar tercih edin.

Uzun Takılar

Crop Top ile Kullanılabilecek Uzun Kolye Modeli

Daha uzun görünmek için boynu çevreleyen, yuvarlak takılar yerine uzun takıları tercih edebilirsiniz. Yuvarlak takılar sizi daha geniş göstereceği için boyunuzu da kısaltacaktır. Onun yerine uzun takılar kullanın. Örneğin sallantılı küpe ya da uzun kolye sizi istediğiniz görünüme kavuşturabilir.

Küçük Desenler

Küçük Çiçek Desenli Elbise

Son zamanlarda desenli kıyafetler çok popüler. Bu trende siz de ayak uydurmak istiyorsunuz doğru desenleri tercih etmelisiniz. Çok karışık, geniş ve büyük desenler sizi daha kilolu ve kısa gösterecektir. Uzun görünmek için daha kibar duran küçük desenleri tercih edin.