MİZU

Victoria’s Secret 2013 Defilesi Takıları

By  | 

Geçtiğimiz günlerde New York’da gerçekleştirilen Victoria’s Secret 2013 defilesi, birbirinden güzel mankenlerle ve en seksi iç çamaşırlarıyla bir kez daha herkesi büyüledi. Dünyaca ünlü iç çamaşarı markası olan ve Gisele Bundchen, Adriana Lima, Miranda Kerr, Alessandra Ambrasio gibi mankenlerin üne kavuşmasını sağlayan Victoria’s Secret bu efsanevi şanını Roy Raymond’a borçlu.

Victoria Secret
Victoria Secret

İş adamı Roy Raymond eşine sürpriz yapmak için ona bir iç çamaşarı almak ister ve Victoria’nın sırrı da gittiği bu mağazada başlar. Stanford Üniversitesi mezunu Raymond, birçok kadının arasında bir erkek olarak mağazada dolaşmaktan utanıyor ve çalışanlara sorduğu sorunların tuhaf karşılanmasında çekiniyordu. Kendisiyle aynı durumda olabilecek binlerce erkeği düşünerek aklına dahiyane bir fikir geldi. Roy Raymond, kendi iç çamaşırı markasını yaratacaktı!

Victoria Secret Defile
Victoria Secret Defile

Öncelikle iç çamaşırıyla ilgili yargıları kırıp onu çekici bir cinsel obje haline getirmek gerektiğini düşündü. Bu yargıları kırmak için de her şeyden önce, kadınları beyaz iç çamaşırları giymekten vazgeçirip fırfırlı, göz kamaştırıcı ve seksi iç çamaşırlarına yönlendirmekti; tıpkı İngiltere Kraliçesi Victoria Dönemi’ndeki gibi… İşte Victoria’nın sırrı buradan geliyor. Victoria’s Secret, Roy Raymond’ın yeni markasının ismiydi artık.

Yıl 1977… İş adamı Roy Raymond ilk mağazasını Stanford İş Merkezi’nde açtı. Raymond ilk mağazasını; 40 bin lirasını bankadan, geri kalan 40 bin lirayı ise akrabalarından borç alarak 80 bin liralık sermayeyle açtı. Başlangıçta orta halli kadınlara yönelik, iddiasız ürünler satarken; sonraları muhteşem görünüşlü mankenler seçerek markasını üst seviyelere taşıdı ve “Erotizm” ile bütünleştirdi. Faaliyete geçtiği ilk yıl 500 bin dolar kâr yapan, zaman içinde katalogdan sipariş yoluyla satışa başlayan Victoria’s Secret, 1982 yılında 6 mağazaya ulaştı.

Victoria Secret Takı
Victoria Secret Takı

Roy Raymond her şey yolunda giderken markasını 4 milyon dolar karşılığında The Limited’ın yaratıcısı Leslie Wexner’a sattı. Roy, 1984 yılında My Child’s Destiny adında bir çocuk mağazası açtı fakat bu defa şansı pek yolunda gitmedi ve mağaza 2 yıl sonra iflas etti. Bu başarılı Victoria’s Secret öyküsü ne yazık ki üzücü bir olayla son buldu: Roy Raymond 26 Ağustos 1993’de, 47 yaşındayken Golden Gate Köprüsü’nden atlayarak intihar etti.

Her ne kadar iç çamaşı markası olsa da defilelerinde kullanılan her türlü aksesuar moda dünyası için ayrı bir önem taşıyor. Biz, mizu takı olarak özellikle takıları takip ediyor ve nasıl kullanıldığına dikkat ediyoruz. Kullanılan takılar o yılın modasından da ip uçları veriyor diyebiliriz. O yılın modası olmasa bile, siz beğendiğiniz takılarla kendi modanızı kendiniz yaratabilirsiniz. Victoria’s Secret 2013 defilesinde göze çarpan tasarımlar şu şekilde: Taşlı kolye, büyük ve sallantılı küpeler, tasarım takılar, incili kolyeler, inci küpe gibi aksesuarlar modellerin cazibesini artıyor. Siz de cazibenizi mizu takı ile öne çıkarın.

Sallantılı ve Taşlı Küpeler

Tercihiniz gösterişli ve sallantılı küpelerse mizu takı size bu aksesuarları öneriyor:

Esmer Kristal Taşlı Küpe

Gloria de Bronce Yakut Taşlı Sultan Küpe

Ariş Kayra Pırlantalı Küpe Nsoromma

Toosis Gri Labradorit Sallantılı Küpe

Charmella RenkliŞımarık Şeyler Küpe

Mortakı Gümüş Küpe

Victoria Secret Takıları
Victoria Secret Takıları

Tasarım Takılar

Farklılık yaratacağınız en özel tasarım takılar için önerilerimiz:

Celline Oval Taşlı Çiçekli Kağıt Kolye

Else Silver Zirkon Taşlı Gümüş Lale Kolye

Merve Baal Zultanit Taşlı Tasarım Yüzük

Toosis Gümüş Sıralı Siyah Kolye

Charmella Altın Kaplama Süslü Şeyler Kolye

Charmella Pembe Masalsı Şeyler Bilezik

Herşey Aşktan Ahşap Mala Kolye

Yuka Makrtu Kolye

Yuka New Age Yüzük

İnci Küpeler

Şehveti ve masumiyeti içinde barındıran inci, sizinle ve sizin teninizle hayat bulsun! Sizin için önerdiğimiz inci küpeler:

Nevinci Sarmaşık Gümüş İnci Küpe

BRC Design Rodajlı Gümüş İncili Tasarım Küpe

Ariş Pırlanta İnci Küpe

Gloria de Bronce İnci Bronz Yaprak Küpe