MİZU

Yüz Baskılı Elbiseler Çok Trend!

By  | 

Son yıllarda modanın yükselen trendlerinden olan yüz baskılı elbiseler 2014 ilkbahar yaz modasında da öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan 2014 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yüz baskısına yer veren Prada’nın belirlediği çizim yüz baskısı modası bu yıl vitrinlerde sıkça yer bulacak.

Üzerinde büyük bir yüzün resmedildiği baskılar özellikle bluz ve elbiselerde kendini göstermişti. Renkli tasarımların yanında siyah beyaz kostümlerde de tercih edilen yüzler pekçok farkı markanın defilesinde görücüye çıkmıştı. Paltolardan elbise modellerine, tişörtlerden bluzlere farklı modellerde bizlere gülümseyen yüz baskıları kısa sürede moda tutkunlarının ve trend meraklılarının gözdesi haline geldi.

Yüz Baskılı Elbiseler
Yüz Baskılı Elbiseler

2014 ilkbahar yaz trendlerinin tanıtıldığı defilede Prada´nın elbiseleri büstiyerlerle kombinlenmişti. Mesa, Gabriel Specter ve Jeanne Detallante gibi isimlerinde içinde bulunduğu sanatçıların resimlerinin yer aldığı tasarımlarda kadın yüzleri yer alıyordu.

Yüz Baskılı Elbise
Yüz Baskılı Elbise

Geçtiğimiz yıllarda fotoğraf baskıları halinde koleksiyonları süsleyen yüzler ve yüz baskılı elbise sık sık sokak modasında karşımıza çıkıyordu. 2009 yılından bu yana defilelerde yer alan bu şık baskılar podyumlar kadar sokaklarda da kendine yer buldu.

Yüz Baskısı Modası
Yüz Baskısı Modası

Hatta ünlü isimler tören ve kokteyllerde kimi zaman yüz baskılı elbise tercih ederek kameralara poz veriyordu. İşte kırmızı halıdan desenli elbise örneği:

Yüz Baskı Trendi
Yüz Baskı Trendi
Yüz Baskı Bluz
Yüz Baskı Bluz

Pop-art tarzının da kullanıldığı yüz baskılarında özellikle kadın simaları tercih ediliyordu.

Pop Art Yüz Baskısı
Pop Art Yüz Baskısı

Prada’nın yeniden gündeme taşıdığı yüz baskılarıyla anlaşılan o ki bu yaz birçok sima kıyafetlerden bize gülümseyecek. Yüz baskılı elbiseler için dolabınızda yer var mı?

Yüz Baskı Elbise
Yüz Baskı Elbise