Moda

2020 İlkbahar Modası 8 Trend Kombin

By  | 

Sonunda kış bitti. Ilık bir rüzgar eşliğinde esintili elbiseler giymeyi hayal ettiğiniz bahar aylarına geldik. Peki bahar ayları için tek hayaliniz esintili ve çiçek desenli elbiseler giymek mi yoksa çok daha fazlasını hayal ettiğiniz kombinleriniz var mı?

Kesinlikle çok daha fazlasını hayal etttiğinizi varsayıyoruz. Çünkü 2020 bahar modasının gidişatını belirlemek için birkaç ay önce 100’den fazla moda şovu gerçekleşti. Bu moda şovlarında tahmin edeceğiniz üzere şıklıkta bahar aylarının tozunu attırabileceğiniz binlerce kıyafet birbiri ile yarıştı.

Bu kombinlerin neler olduğunu merak ediyor, hem bahar ayı için popüler hem de tarzınız için mükemmel olan trend kombinleri bulmak istiyorsanız, sizin için 2020 ilkbahar modası trend kombinlerini listeledik.

Gardırobunuzu yenilemeden önce hangi kombinlerin trend olduğunu inceleyelim.

1- Gözleri Kamaştıran Turuncu

Bahar demek cıvıl cıvıl renkler demek, bu cıvıltıyı en iyi şekilde sağlamanın tek tonu da etkisi karşı konulmaz turuncu.

Turuncu trendinin en iyi örneklerini birçok ünlü marka düz turuncu ve tek parça topluluklar ile insanların beğenisine sundu.

Siz de turuncunun cıvıltısıyla bahar esintilerini yaşamak istiyorsanız, ilginç aksesuarlarla kombininizi tamamlayın ve güzelliğinizi basit bir şekilde yansıtın.

Görsel: FQ

2- Şortlar ile Bahar Tazeliğini Yaşayın

Bu sene baharın beklenmedik trendlerinden biri olarak karşımıza çıkan ve geniş bir dizi tasarımcı tarafından kullanılan şortlar, kendinizi taze ve cıvıl cıvıl hissetmenizi sağlayacak. Rahat bir görünümü olan bu şortlarla en iyi kombini yapmak için kendinize yeni sandaletler baksanız iyi olur.

Görsel: instyle

3- Klasik Ama Cesur Puantiyeler

Bu sezon özellikle Yeni Zelanda tasarımcıları arasında popüler olan puantiyeler, ünlü markaların son moda şovlarında da yerini aldı. 80’lerin sonu, 90’ların başında trend olan puantiyeler, bu baharda cesur ama klasik bir çizgide olmak isteyenlerin tercihi olacak. Kararlı ve modern bir görünüm için aşağıdaki örnek kombinleri inceleyebilirsiniz.

Görsel: skymaxrecords

4- 80’lerin Abartısı

80’ler günümüz modasına ilham olmaya hala devam ediyor. Birçok markada görüldüğü üzere 80’ler kıyafetlere sıkıca yerleşmiş durumda. Bu da ortaya cesur ve güzel kombinler çıkarıyor. Kıyafetlerin omuzlar vatkalı, baskılar ise parlak… Parti sezonu için denemek isterseniz, bu kombinler size saf bir cazibe katabilir.

Görsel: FQ

5- Nostaljiyi Kucaklayan Puf Kol Ve Fırfırlar

Büyük elbiseler bahar şovlarında herkesin kullandığı bir temaydı, tasarımcılar romantizm ve nostaljiyi kucaklarken elbiselere puf kol ve fırfırları da bolca eklediler. Beyaz renkte ilerleyen trende bu şekilde ek bir saflık ve naiflik katmanı eklendi. Özellikle gündüz kullanılabilecek bu kombinler, tüm işi elbisenin yapmasına izin veriyor. Bu şekilde diğer her şeyi basit tutabiliyorsunuz.

Görsel: elle

6- Muhafazakar Stil

İster mevcut ekonomik ve politik gelişmeler için kasıtlı isterse bilinçsiz bir yansıma olsun, son dönemde muhafazakar ve zarif bir burjuva görünümü ortaya çıktı. Gardırobunuza (özellikle iş için) yaklaşmanın kolay bir yolu olan bu yeni muhafazakar tarz, A-line eteklere, ipek bluzlara ve iyi bir kemere yatırım yapmanız için sizi yönlendiriyor.

Görsel: elle

7- Zarif Yelekler

Giderek daha fazla tasarımcı, 70’lerden ilham alan görünümler ile katmanlı giyinmeye daha sıcak bakıyor. Bu nedenle yeleklerin ortaya çıkması şaşırtıcı değil. Nostaljik ama favori olabilecek yelek tasarımlarından bahardan giymek için gardırobunuza mutlaka bir tane ekleyin.

Görsel: myfashionlife

8- Tatlı Tonlar

Parlak tonlar bu sezon pistteki tek renkler değildi, pastel renkler de parlak tonlarla yarıştı. Tasarımcıların bu hoş palete tekrar tekrar gelmesinin bir nedeni masumiyeti çağrıştırması ve ruh halini yükseltmesi.

Enerjinizi yükseltmek isterseniz bu baharda, baştan aşağı pastel renkler giyebilir ve tarzınıza güzel bir dokunuş katabilirsiniz.

Görsel: FQ