PARFÜM

Anneler Günü İçin Parfüm Önerileri

By  | 

Her sene Mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanan Anneler Günü , bu sene 8 Mayıs’a denk geliyor. Annenize uzun süre kullanabileceği ve kendisi ile özdeşleştirebileceği bir hediye arıyorsanız bu konuda parfümler size iyi bir arkadaş olacaktır. Özel günlerde ilk akla gelen hediye seçeneği olması nedeni ile başlarda size klişe gelse de bizim bu noktada önerimiz annenizin kişiliğine göre, doğru notalardan oluşan kokuyla farklılık yaratmanız olacak.

Her anne kusursuz olsa da mutlaka kişiliklerinde bir tık daha baskın olan özellikleri vardır. Sizin için hazırladığımız parfüm rehberine bakarak, hediye önerimizi bir daha değerlendirmeye ne dersiniz ?

Her Daim Hareketli Annelere
Genç yaşta sizi dünyaya getiren ya da her daim ruhu genç kalmış bir anneye mi sahipsiniz ? İçindeki enerjiyi her an dışarı vuran, pozitif bakış açıları hayata yansıyan bu karaterler için sportif notalardan oluşan canlı kokular en doğru tercih olacaktır. Seçiminizi yaparken notalar arasında bergamot, ada çayı, çam, biberiye, sandal ağacı gibi canlılık uyandıran kokular olmasına özen gösterin.

calvin_klein_eternity

Calvin Klein Eternity – 94,99 TL

İddiayı Geninde Barındıran Annelere

Şüphesiz herkesin annesi kendine göre fazlasıyla iddialı ve kafasına koyduğunu yapan kararlı bir rol modeldir. Sizin de anneniz her daim hayat konusunda baskın, sorularınızı tereddütsüz doğrulayan ve her konudaki bilgisi ile sizi kendine hayran bırakan biriyse oryantal notalardan oluşan kokular favoriniz olacaktır. Vanilya, zencefil, amber, kimyon gibi baharat içerikli notaları alışveriş listenize tereddütsüz ekleyebilirsiniz.

dior_hypnotic_poison

Dior Hypnotic Poison – 339,99 TL

Hayat Mottosu: Pozitiflik Olan Annelere
İçindeki pozitif enerjiyi aralıksız olarak dışarı yansıtmasıyı bilen anneleri düşündüğümüzde şekerlikleri nedeni ile şüphesizki aklımıza meyve ağırlıklı kokular geliyor. Çilek, muz, portakal, hindistan cevizi ve nane ferahlığı canlı kişiliklerle birebir bağlantılı görülen notalardır. Her daim pozitif olan anneniz için elmastan esinlenerek hazırlanan şişesi ile Chopard ” Happy Spirit” en doğru hediye gibi görünüyor.

chopard_happy_spirit

Chopard Happy Spirit – 129,99 TL

Elegan Duruş Sergileyen Annelere
Tarih içerisinde en zarif annelere baktığımız zaman akla gelen isimlerden biri şüphesiz Audrey Hepburn oluyor. Kibarlıkları, elegan duruşları ve örnek oluşları ile her daim “Zarafet” kelimesi ile özleştirdiğimiz annelerimiz için dinginliği çağrıştıran pudra ve çiçek kokuları yol göstericimiz oluyor. Bu durumda yasemin, lotus, gül gibi notalara başvurmak en doğrusu olacaktır.

miss_dior_cherie


Miss Dior Cherie – 339,99 TL