YAŞAM

2016 Festival Rehberi

By  | 

Mayıs ayının sonlarına geldiğimize göre “Müzik Ruhun Gıdasıdır” deyip rotamızı hem Türkiye’de hem de yurtdışında yapılan dünyaca ünlü festivallere çevirebilirz. Her sene Coachella ile yaza merhaba diyen festival akımı Sziget, Tomorrowland ve Burning Man ‘le devam ediyor. Ünü sınırları aşan bu festivaller kendi moda akımlarını oluşturup dünyaya da yön veriyor.

Ruhun müzikle özgürleştiği, sabaha kadar dans tabirinin uygulandığı ve herkesin önyargılarını kırıp birbiriyle arkadaş olarak festival ruhuna yakışanı yaptığı bu organizasyonlarda dünyaca ünlü şarkıcılar, gruplar ve markalar bir araya geliyor. Son yıllarda Türkiye’de de giderek oturmaya başlayan festival olgusuyla birlikte Chill-Out ve One Love gibi etkinliklerin de biletleri kısa sürede tükeniyor.

Henüz tatil planını yapmayanlar için dünyada mutlaka gidilmesi gereken festivalleri, mesafeleri göze almadan da bu etkinliklerin tadını çıkartmak isteyenler için de Türkiye’de gerçekleşecek olan etkinlikleri bir araya getirdik.

chillout


Chill Out
Müzik ve doğayı bir araya getirdiği için en beğenilen festivallerden biri olan Chill-Out bu sene 28-29 Mayıs tarihleri arasında Life Park’ta gerçekleşiyor. Caz’dan elektronik müziğe kadar geniş bir müzik yelpazesine yer veren etkinlikte 3 ayrı sahnede konuklarını ağarlayacak. 12’den 00:00’a kadar devam edecek olan Chill Out’ta sahne alacak isim ve gruplardan bazıları ise şu şekilde olacak

Wide Awake, Viken Arman, Hugo Kant, Orchestra of Spheres, Life On Planets, Guts vb.

One Love Festival
17 Temmuz , Parkorman’da saat 13:30’da başlayacak olan festivalde kurulacak 3 farklı sahnede Two Door Cinema Club, SBTRKT (dj set), Django Django, Balthazar, Arthur Beatrice, HVOB, Sofi Tukker, Klangkarussell (dj set), Butch, Ben Pearce, Kalben, Umut Adan, Cervus, Alican, İlker Aksungar, Men with a Plan, Akın Sevgör, Shangri-La ve Radyo Eksen dj’leri yer alacak.

Chill Out Bodrum
Bu sene 2. kere Bodrum’u ziyaret edecek olan Chill Out Festival Bodrum, deniz ve eğlenceyi bir arada sunacak. Xuma Yalıkavak’da 23-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Acid Pauli, Eduardo Castillo ve Goldcap gibi sevilen isimler performanslarını sergileyecekler.

Festival Uğruna Sınırları Aşabilecek Olanlar İçin

glastonbudgetGlastonbudget – İngiltere
İngiltere’nin en iyi müzik festivali bu sene 27-29 Mayıs tarihleri arasında 2 ana , 5 küçük sahnede tribüt müziğin iyi isimlerini müzikseverlerle buluşturacak. Four Fighters ve Antarctic Monkeys gibi dev isimlerin performans sergileyeceği festivalde kamp hayatının da tadını çıkartabilirsiniz.

Hellfest – Fransa
Rock müziği tutkunuysanız ve Megadeatgh’le Rammstein isimlerini duyunca heyecanlanıyorsanız 17-19 Haziran tarihleri için Fransa’nın Clisson bölgesinde yer alan festival için biletlerinizi şimdiden ayırtın. Heavy metal tutkunları için biçilmiş kaftan olan bu etkinlikte pek çok farklı standa ilgi çekici aktiviteler de sizi bekliyor olacak.

burningman

Tomorrowland – Belçika
Gelelim müzikle en ilgisi bile olmayan insanların bile kulak aşınası olduğu dünyanın en büyük tekno müzik festivali Tomorrowland’e. Bu sene 22-24 Temmuz arası Boom’da gerçekleşecek olan bu dev etkinlikte Tiesto Fedde Le Grand ve Armin Van Buuren gibi dünyanın en iyi dj’leri saatlerce sizi dans ettirmek için üstün performans sergileyecekler.

Mizu’nun Bucket List Festivali: Burning Man

Mizu ailesi olarak son zamanlarda fazlasıyla dikkatimizi çeken ve hemen hemen herkesin gitmek istediği festival Burning Man için diğerlerine oranla biraz daha yol kat etmeniz gerekiyor. 28 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında Neva’da çölünün prtasında kurulan Black Rock şehrinde gerçekleşen festivalde dünyaca ünlü isimler sahne alacak. Henüz katılanların açıklanmadığı festivalin en dikkat çekici noktası ise son günü yakılan devasa heykel oluyor. Tüm dayatmalarına isyan niteliğinde gerçekleşen bu festivalde ise erzağınızı ve çadırınızı tamamen kendi imkanlarınızla sağlıyorsunz. Bu önemli noktayı atlayıp yanınızda yiyecek ve içecek olmadan giderseniz paranızın geçmediği bu yerde yaşamak için fazlasıyla mücadele etmeniz gerekecek.