YAŞAM

Doğada Lüks Kaçamak: Glamping

By  | 

” Gün ışığının yüzünüzü aydınlattığı, yıldızların geceleri rehberiniz olduğu bir doğa tatili”

Yolda yaşadığınız maceralar sizin için ne tür bir yoldan gittiğinizden daha önemli ise bucket list’inize glamping’i de eklemenizin zamanı gelmiş demektir. Doğa ile başbaşa kalmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyor ancak rahatınızdan vazgeçemiyorsanız aradığınız tatil “lüks” ve “kamp” kelimelerinin birleşiminde saklı duruyor.

Lüks otel odalarının kamp koşullarına göre yeniden uyarlandığı bu tatil türünde tek yapmanız gereken gözünüzü kapatıp harita üzerinden Avusturalya, Afrika, Güney Amerika ya da Karayip arasından bir nokta seçmek. Yeni maceranızda bu seçimler biraz fazla iddialı geliyorsa ve ilk deneyiminizde daha sakin davranmak istiyorsanız yelkeninizin rotasını Marmaris’e ya da Fethiye-Kabak Koyu’na doğru çevirebilirsiniz.

Giderek karmaşıklaşan dünya düzeninden sıyrılabileceğiniz bu tatil türünü mutlaka denemeniz için milyonlarca nedeni arka arkaya sıralayabiliriz. Normal zamanlarda gidemeyeceğiniz destinasyonları çadırınızla ziyaret edebilir, sürekli maruz kaldığınız yapay ışıklandırmaları bir kenara bırakıp geceleri çıplak gözle yıldızları izleyebilirsiniz. Hem belki kayan bir yıldızı görüp dilek bile tutabilirsiniz, kim bilir?

Safari Tutkunlarına
Rotamız: Afrika
Yaşamın vahşi olduğu kadar güzel tarafını merak edenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Afrika geliyor. Safari imkanı, eşsiz gün batımı manzarası ve her noktada sizi bekleyen ufak sürprizleri ile Tanzanya glamping konusunda öne geçiyor.

Bilgi için: http://www.luxurysafaricamps.com/singita-sabora.html

Singita Sabora Camp in Tanzania www.luxurysafaricamps.com/singita-sabora.html
Singita Sabora Camp in Tanzania www.luxurysafaricamps.com/singita-sabora.html

Macera Bağımlılarına
Rotamız: Dominik Cumhuriyeti
Doğuştan survivor’ım diyenler için Dominik Cumhuriyeti, eşsiz doğasının kapılarını sonuna kadar açıyor. Bu destinasyonda km’lerce uzanan beyaz kumla kaplı plajlar ve sıcak bir iklimin yanı sıra eğlenceli aktiviteler de sabırsızlıkla sizi bekliyor.

Bilgi için: http://www.glamping.com/destination/central-america-caribbean/puerto-plata/tubagua/tubagua/

dominik_cumhuriyeti

Güvenli Alanından Çıkmayanlara
Rotamız: İngiltere
Yeni yerler keşfetme konusunda heyecanlı ancak farklı tatillere biraz mesafeli iseniz rotanızı İngiltere’ye çevirebilirsiniz. Şehrin etrafına yayılan kırsal kesimlerde yer alan farklı kamp alanlarıyla çiftlik hayatının tadını çıkarırken temiz havaya kendinizi teslim edebilirsiniz.

Bilgi için: http://www.glampingoxfordshire.co.uk/properties/glamping-thorpe/

aHR0cHM6Ly9kM2o5ZXRvbnB0dTFxbi5jbG91ZGZyb250Lm5ldC9hc3NldHMvNDNlMDJlNTMwNTc2NWFlY2YxOTEzMjdlOWIyOTQwZmUyY2JhZmQyZC9pbWFnZS5vcmlnaW5hbC5qcGVn

Kıtalar Arası
Rotamız: Avusturalya
Okyanus ötesi ülkeler arasında en çok merak edilen rotalardan biri olan Avusturalya , siz yağmur ormanlarında maceralı bir tatile davet ediyor. Yöresel lezzetleri, simgesi haline gelen koalaları ve tabiat parkları ile bu ülke yakından keşfedilmeyi hak ediyor.

Bilgi için: http://www.narrowsescape.com.au/

creekside pavilions